Çatak'ta 'Okuma-yazma seferberliği' toplantısı

Çatak'ta 'Okuma-yazma seferberliği' toplantısı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'Okuma yazma bilmeyen kalmasın' seferberliği Van'ın Çatak ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Akgül'ün başkanlığında yapılan toplantı ile başladı.

Hüdayi GÜMÜŞ/ÇATAK,(Van)-(DHA)-CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'Okuma yazma bilmeyen kalmasın' seferberliği Van'ın Çatak ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Akgül'ün başkanlığında yapılan toplantı ile başladı.


Çatak  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül'ün başkanlığında Atatürk İlkokulu Konferans salonunda  yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Güvener, İlçe Müftüsü İlhan Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, SYDV Müdürü Aydın Babur, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto, ilçede görevli müdürler, muhtarlar ve imamlar  katıldı.

Okuma-Yazma ile ilgili gündem maddelerinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili 


KAYMAKAM AKGÜL: OKUMANIN YAŞI YOK


Akgül, Okuma-yazma kurslarının ilçeye büyük bir fayda sağlayacağını belirterek şöyle konuştu:

"İlçemizde yapılan çalışmalarda,  bin 175 kişinin Okuma-yazma bilmediği tespit edildi. Bu sayıyı sıfırlamamız lazım. Hedefimiz, yüzde 100 olmalı.  Okullar  9 Haziran'da kapanıyor. Bizler de, bu tarihe kadar kurslarımızı açmış, okuma yazma öğretmiş, belgelerimizi büyük bir törenle vermiş olalım. En iyi okuyan 3 kişiye ödül verelim. İlçede okuma-yazmayı en iyi öğreten öğretmen, imam ve muhtara  başarı belgesi vereceğiz. Bu konuda, ilçemizde üzerimize düşen ne varsa hepsini eksiksiz yerine getirmeliyiz. Okumanın yaşı yok. İnsanlar kaç yaşında olurlarsa olsunlar okuyabilirler. İnsanlar ölene kadar eğitilebilir."

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS