Okuma yazma kursunu tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi

Okuma yazma kursunu tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi

VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından kış ayları boyunca devam eden okuma yazma kurslarını başarıyla bitiren kadınlar yapılan törenle sertifikalarını aldı.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA)- VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından kış ayları boyunca devam eden okuma yazma kurslarını başarıyla bitiren kadınlar yapılan törenle sertifikalarını aldı. Verilen eğitimlerde 51 kursiyer sertifika alırken, 12 kursiyerin de eğitiminin devam ettiği belirtildi.  


Sertifika dağıtım törenine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş, İpekyolu Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ve davetliler katıldı. İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonu ve Halk Eğitim Merkezi'nin desteğiyle sürdürülen kurslara 1'inci kademede 36 kursiyer, 2'inci kademede 15 kursiyer sertifika aldı. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliğini sürekli olarak devam ettireceklerini belirterek, hedeflerinin İpekyolu İlçesi'nde okuma yazma bilmeyen tüm kişilere ulaşmak olduğunu söyledi. Kaymakam Öztürk, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin İpekyolu Belediyesi tarafından geziye gönderilerek ödüllendirileceği müjdesini de verdi. Törenin sonunda kursiyerlere sertifikaları dağıtılıp, hatıra fotoğrafı çekildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS