Sınır kapısında temizlik çalışması yapıldı

Sınır kapısında temizlik çalışması yapıldı

VAN Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, İranlı turistlerin yoğun olarak kulandığı Kapıköy Sınır Kapısı'nda "Shopping Fest" öncesinde temizlik çalışması yaptı.

Arif KARAKAŞ/VAN, (DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, İranlı turistlerin yoğun olarak kulandığı Kapıköy Sınır Kapısı'nda "Shopping Fest" öncesinde temizlik çalışması yaptı. Toplanan çöpler, kamyonlarlarla çöp olanına taşındı.  


Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından her gün binlerce İranlı turistin giriş çıkış yaptığı Van'ın Saray İlçesi'ndeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda kapsamlı bir çevre temizliği yaptı.

Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı 10 kişilik ekip tarafından sınır kapısı önünde ve etrafında bulunan çöpler poşetlenerek 2 ayrı kamyonla katı atık toplama alanına sevk edildi. 

Yaklaşan alışveriş festivali (Shoppin Fest) öncesinde kent genelinde temizlik çalışmalarının titizlikle devam ettiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Selçuk Doğru, "Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu'nun talimatları doğrultusunda 15-25 Mart tarihleri arasında yapılacak 4. Van Shopping Fest öncesinde Büyükşehir Belediyesi kent genelinde turistlerin rahatça gezerek alışveriş yapabilmeleri için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda özellikle İranlı turistlerin kentimize giriş için kullandıkları Kapıköy Sınır Kapısında kapsamlı bir temizlik çalışması yaptık. Ekiplerimiz sınır kapısı önünde geniş bir alana yayılan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan çöpleri toplayarak sınır kapısını çirkin görüntüden arındırdı. Kentimize konuk olarak gelecek yüzbinlerce turistin bu olumsuz görüntüye maruz kalmaması için temizlik çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS