Van caddeleri lale çiçekleriyle süslendi

Van caddeleri lale çiçekleriyle süslendi

VAN  Büyükşehir Belediyesi seralarında yetişen onlarca farklı çiçek, ağaç ve süs bitkisi Van'da cadde ve sokakları süslüyor.

VAN,(DHA)-VAN  Büyükşehir Belediyesi seralarında yetişen onlarca farklı çiçek, ağaç ve süs bitkisi Van'da cadde ve sokakları süslüyor.Kentteki yolların orta refüjlerine ekilen 110 bin lale soğanı, çiçek açmaya başladı.


Daha güzel bir Van için Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanında başlattığı ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin kentin belirli noktalarında kurdukları doğalgazlı seralarda yetişen farklı türdeki  çiçek, ağaç ve süs bitkileri bir süre önce kent merkezindeki yolların orta refüjlerine dikildi. Rengarenk görüntüleriyle Van’a ayrı bir güzellik katan lale çiçekleri, kentte adeta görsel bir şölen havası estiriyor.


 Park Bahçeler Daire Başkanı Harun Tutar,Daha yeşil ve daha güzel bir Van için çalıştıklarını belirterek, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda Van’da park, bahçe ve kaldırımlara büyük önem veriyoruz. Vatandaşımız baharın gelmesiyle sıcak havanın tadını parklarda çıkarıyorlar. Bizler de, onların bahar aylarının tadını rengini yaşamaları için, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için park ve bahçelere lale diktik. Yine şehrin güzel görünmesi adına da, ana caddelerdeki saksılara, kavşak ve refüjlere de dikim gerçekleştirdik. Her şey güzel bir Van için" dedi.

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS