Van Valisi Zorluoğlu, Gürpınar ilçesini ziyaret etti

Van Valisi Zorluoğlu, Gürpınar ilçesini ziyaret etti

VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Bingöl'de terör saldırısı sonucu şehit olan Piyade Er Kayhan Kahraman için verilen mevlide katılmak ve bir takım ziyaretlerde bulunmak için Gürpınar ilçesini ziyaret etti.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA)-VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Bingöl'de terör saldırısı sonucu şehit olan Piyade Er Kayhan Kahraman için verilen mevlide katılmak ve bir takım ziyaretlerde bulunmak için Gürpınar ilçesini ziyaret etti.


Vali Murat Zorluoğlu'nun Gürpınar'daki ziyaretine ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ile 6. Hudut Alay Komutanı Albay Şahin Yenilmez, İl Emniyet Müdür Vekili Hayati Önge ve kurum amirleri katıldı. 


Vali Murat Zorluoğlu, ilk olarak 2012 yılında Bingöl’de terör saldırısı sonucu şehit düşen Gürpınarlı Piyade Er Kayhan Kahraman için verilen mevlide katıldı. Vali Zorluoğlu, daha sonra okul ziyaretinde bulunarak buradaki öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Son olarak Güzelsu Mahallesine geçen Vali Zorluoğlu, Hoşap Kalesi karşısındaki bir çay ocağında vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra Güzelsu Jandarma Karakolu'nda Mehmetçik ile bir araya geldi.


Vali Zorluoğlu, Türkiye’nin bir süredir çok boyutlu, çok aktörlü bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Türkiye artık ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyor. Bu coğrafyada, Ortadoğu’da çıkarlarımıza uymayan hareketlere müsaade etmeyiz. Bunu da çeşitli şekillerde ispat ettik. 2015 yılında Şanlıurfa’da durduk yere polislerimiz şehit edildi. Bölücü terör örgütü eliyle yeni bir terör dalgası başlatıldı. Bununla yetinmediler, 15 Temmuz 2016’da başka bir hain plan uygulama konuldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş hükümetini, Cumhurbaşkanını, meclisini ortadan kaldırmak ve milli iradeye gem vurmak için hain bir darbe girişimi yaşadık. Çok şükür milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu girişimi de püskürttü. Bunda da başarılı olmayınca bu sefer başka planlar uygulamaya başladılar. Yatırımlara, paraya, dövize müdahale etmeye başladılar. Ama bunda da başarılı olamayacaklar. 2017 yılında ülkemiz dünyada en fazla büyüyen ülkelerden birisi oldu. Milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza, sırt sırta vermek zorunda. Çünkü Türkiye sadece burada yaşayanların değil, aynı zamanda coğrafyamızdaki diğer mazlum milletlerin de umududur. Türkiye’nin bu güçlü duruşuna destek vermeye devam etmeliyiz." dedi.


FOTOĞRAFLI

        


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS