Van'da 11'inci Z Kütüphane açıldı

Van'da 11'inci Z Kütüphane açıldı

VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından 54'ncü Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında, ilçede 11’nci Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z-Kütüphane) açılışı yapıldı.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA)- VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından 54'ncü Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında, ilçede 11’nci Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z-Kütüphane) açılışı yapıldı. 


İpekyolu Belediyesi, 54. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Z-Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 


Z-Kütüphanenin 11’incisini Erek TOKİ İlkokulu öğrencilerinin hizmetine sunan İpekyolu Belediyesi, bu yıl içinde 20 adet Z-Kütüphaneyi okullara kazandırmayı hedefliyor. Açılış öncesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, 4 adet kütüphaneyi bir araya getirerek 11’inci kütüphaneyi bu hafta açacaklarını belirterek, "Kütüphane Haftası dolayısıyla İpekyolu Kaymakamlığı ve belediyesi olarak 11’inci kütüphanemizin ve tüm kütüphanelerimizin açılışını bugüne denk getirdik. Daha önce hep birlikte 6 kütüphanemizi açtık, aslında bu 7’inci kütüphanemizin açılışı ama diğer 4 kütüphaneyi de bir araya getirerek 11’inci kütüphaneyi bu hafta açmış olacağız. 2018 yılının sonunda 20 adet kütüphaneyi okullarımıza kazandırmış olacağız. Bu süreç içerisinde çok güzel şeyler yaşadık. Daha önce hiç bir okulumuzda Z-Kütüphane yoktu. Bu kütüphaneler gençlerimizin içeri gripte çıkmayacağı alanlardır" dedi. 


Açılışını gerçekleştirdikleri  Z-Kütüphaneleri ile birlikte okullara 11 bin kitap da kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkan Vekili Öztürk, "İpekyolu Belediyesi olarak 11 tane kütüphaneyi kurarken, aynı zamanda 11 bin adet kitabı kütüphanelerimize kazandırdık. Bu kitaplar çok güncel kitaplar, çocuklarımızın okudukları zaman kendilerini geliştirecekleri kitaplardır. Çocuklarımızın hep kitapla buluşacağı, güzel yetişeceği okullarımız ve imkanlarımız olsun diliyorum. Bu kütüphanenin de hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. 


FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS