19 Mayıs Yalova’da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Yalova’da coşkuyla kutlandı

YALOVA’da Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)-YALOVA’da Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Tören 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, anıta çelenk sundu. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Bugün 19 Mayıs 2018. Bugün Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 99. yılını coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs tarihinde başlayan bağımsızlık mücadelesi tüm milletimizin katılımı ile topyekun kazanılan bir zafere dönüşmüştür. Bu bayram ise Atatürk’ün Türk Gençliğine verdiği en büyük armağandır. Atatürk bu gençliğe hep güvenmiş, gençler de atalarını hiç yanıltmamıştır” dedi.

Törende uluslar arası yarışmalarda derece alan sporculara ödülleri takdim edildi. Başarılı sporculara ödüllerini Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman takdim etti. Tören halkoyunu topluluklarının gösterileri ile devam etti. Meydandaki törenin ardından Gençlik Merkezi Güzel Sanatlar Atölyesi resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.


(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS