Başkan Salman: Asfaltlanmadık yol bırakmayacağız

Başkan Salman: Asfaltlanmadık yol bırakmayacağız

YALOVA Belediye Başkanı Vefa Salman’ın 2014 seçimleri öncesinde verdiği “5 yılda kentimizde yapılmadık sokak kalmayacak” sözü doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediye Başkanı Vefa Salman’ın 2014 seçimleri öncesinde verdiği “5 yılda kentimizde yapılmadık sokak kalmayacak” sözü doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor.


Yalova’da özellikle yaz aylarında sık kullanılan güzergâhlardan biri olan Liman Sokak’ta (Dereağzı) asfaltlama, kaldırım ve tretuvar çalışmalarına başlandı. Yıllardır atıl durumda olan Liman Sokak’ta çalışmaların kısa sürede bitmesi planlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda asfaltlama çalışması 300 metre olacak.


Liman Sokak’ın önemli bir geçiş güzergâhı olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Liman Sokağı yıllardır atıl bir durumdaydı ve bu yolumuz özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan bir güzergâhtı. Fen İşleri Müdürlüğümüzce başlatılan çalışmayla 300 metre asfaltlama olacak. Asfaltlama çalışmasıyla birlikte bölgede bulunan çınar ağaçları durumuna göre 7-8 metre tretuvar ve 2 ile 4 metre genişliği arasında kaldırım çalışması yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sokak yayalarımız için güvenli bir hale gelirken araçlar için ise daha kullanışlı olacak. Aynı zamanda yıllardır atıl vaziyette olan bu yol düzenli bir yapıya kavuşmuş olacak. 2014 yılında vermiş olduğumuz bir sözümüz var bunu yerine getiriyoruz ve 5 yılın sonunda sorunlu sokak bırakmayacağız” dedi.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS