Ruen heyeti, Başkan Salman’ın konuğu

Ruen heyeti, Başkan Salman’ın konuğu

YALOVA’ya Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen’in davetlisi olarak gelen Bulgaristan’ın Ruen kenti Meclis Başkanı Eşref Kazım Eşref, meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile birlikte Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’ya Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen’in davetlisi olarak gelen Bulgaristan’ın Ruen kenti Meclis Başkanı Eşref Kazım Eşref, meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile birlikte Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.


Ziyarette Başkan Salman’a, eşi Dilek Salman eşlik etti. Kardeş şehir ilişkileri kapsamında kente gelen Bulgaristan Ruen kenti temsilcilerini ağırlayan Başkan Salman, misafirlerine kent hakkında bilgiler verdi. Ziyarette Başkan Salman’ın eşi Dilek Salman, heyet içinde bulunan kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle hediyeler takdim etti. Yalova’da ve Taşköprü’de iyi misafir edildiklerini belirten Ruen Meclis Başkanı Eşref, Yalova ile Ruen şehirleri arasında birçok ortak nokta olduğunu belirtti. Eşref, sözlerine şöyle devam etti;


“Ruen ile Yalova arasında birçok ortak nokta bulunmakta. Bizler burada her ne kadar misafir olarak davet edilsek bile kendimizi kendi evimizde gibi hissettik. Bizlere Yalova’da ilgi alaka gösteren kardeşlerimize ve sizlere çok teşekkür ederiz. 28-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan geleneksel kültür etkinliklerinde sizleri de Ruen’de ağırlamaktan mutluluk duyarız”


Yalova halkının ve insanın cana yakın olduğunu belirten Başkan Salman, “Sizleri ilimizde ağırlamaktan dolayı oldukça mutlu olduk. Burada kendinizi evinizde gibi hissetmeniz bizi daha da memnun etti. Önümüzdeki aylar içinde Bulgaristan’a bazı programlar için geleceğiz. Umarım bir aksaklık olmazsa yapacağınız etkinliklerinizde yer almak isterim” dedi.,
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS