yalova haberleri

Yalova İtfaiyesi’nden Arakan Müslümanlarına yardım eli

Yalova İtfaiyesi’nden Arakan Müslümanlarına yardım eli

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanları Bangladeş’e sığınan Arakan Müslümanlarının içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için kuyu yaptırdı.

Myanmar’da yıllardır süren zulüm ve soykırımdan kaçarak komşu ülke Bangladeş’e sığınan ve burada derme çatma barakalarda ve çadırlarda hayatlarını sürdüren Arakan Müslümanlarının en büyük ihtiyacı olan içme suyu kuyularının birinde Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün imzası bulunuyor.

Bangladeş’de mülteci kamplarında yaşamlarını zor şartlar altında sürdüren Arakanlı Müslümanların ihtiyacı olan suyun karşılanması için bir kuyu açılmasına vesile olduklarını belirten İtfaiye Müdürü Murat Sevinç, “Arakanlı mültecilerin en büyük sıkıntılarından biri de temiz içme suyuna ulaşamamalarıydı. Yapılan yardımlarda bizim de bir katkımız olsun diye itfaiye personelimizle birlikte kamplarda temiz içme suyu ve ihtiyaçlar için Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak biz de destek verdik. Genelde kamplar ve mescitlerin olduğu bölgelere açılan su kuyularının bundan sonraki bakımını, onarımı ve korumasını ise orada bulunan yardım dernekleri yapacak” dedi.
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS