Yozgat’tan Afrin ve Guta için yardım kamyonları yola çıktı

Yozgat’tan Afrin ve Guta için yardım kamyonları yola çıktı

YOZGAT İl Müftülüğü ile Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi tarafından, Afrin ve Guta için başlatılan yardım kampanyasında toplanan yaşam malzemeleri, dualar eşliğinde gönderildi.

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT,(DHA) YOZGAT İl Müftülüğü ile Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi tarafından, Afrin ve Guta için başlatılan yardım kampanyasında toplanan yaşam malzemeleri, dualar eşliğinde gönderildi.

Yozgat il genelinde toplanan yardım malzemeleri, fuar alanında düzenlenen törenin ardından dualarla yolcu edildi. 16 TIR dolusu yiyecek, içecek, kıyafet ve ev eşyalarından oluşan yardımlar, Afrin ve Guta’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere okunan ezan eşliğinde gönderildi. Törene katılan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türk Milletinin fedakar, kadirşinas bir millet olduğunu belirterek, “Şuanda 16 TIR dolusu gıda maddesi, kıyafet ve ev eşyası, Suriye’de ki kardeşlerimize gönderiliyor. Bugün itibariyle Yozgat 8 bin göçmeni barındırıyor. Ensar muhacir kardeşliği içerisinde bu insanlara Yozgat halkı sahip çıktı, beraberce kardeşçe yaşıyor. Bu da Yozgat’ın, milletimizin kadirşinaslığının bir ölçüsüdür. Müftülüğümüze, Diyanet Vakfına teşekkür ediyoruz. Yardımlar arasında gıda maddesi, su, giyim malzemesi, ev eşyası, temizlik malzemeleri var” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS