Çaycuma belediyesi, kadın personeline 1 gün izin verildi

Çaycuma belediyesi, kadın personeline 1 gün izin verildi

ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçe Belediyesi, 40 kadın personeline 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 1 gün ücretli izin verdi.

ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçe Belediyesi, 40 kadın personeline 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 1 gün ücretli izin verdi.


Çaycuma Belediye Başkanı CHP'li Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede görevli kadın personele kahvaltı verdi. SEKA Sosyal Tesisleri'ndeki kahvaltıya Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı eşi Belgin Kantarcı, Çaycuma Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, CHP Kadın Kolları Başkanı Nilgün Temelkuran, Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Çaycuma Kadın Platformu üyeleri ile Eğitim-İş Çaycuma Temsilcisi Olcay Özyurt katıldı.


Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın personeline 1 gün idari izinli saydıklarını söyleyerek, "Bu kadronun içinde de 40 civarında kadın çalışanımız var. Bu sayının çok daha fazla olmasını ben de gönülden arzu ederim. İnşallah önümüzdeki dönemlerde pozitif ayrımcılık yaparak bu sayıyı artıracağız. Ülkemizde kadınlarla ilgili ciddi sorunlar olduğunu tekrar etmeme gerek var mı bilmiyorum, kadınların erkeklerle aynı haklara sahip ve sosyal yaşamda da korkusuzca her türlü faaliyetlerini yerine getirebilmeleri en önemli arzumuzdur. Toplumda itilmeden, kakılmadan, şiddet görmeden özgür bir birey olarak yaşamaları en büyük özlemimizdir." dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS