GMİS'ten TTK'ya işçi alımı açıklaması

GMİS'ten TTK'ya işçi alımı açıklaması

GENEL Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşmede Türkiye Taşkömürü Kurumu'na(TTK) en kısa sürde işçi alımının yapılacağını ifade ettiğini söyledi.

Aytaç ÖZTÜRK/ZONGULDAK,(DHA)- GENEL Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşmede Türkiye Taşkömürü Kurumu'na(TTK) en kısa sürde işçi alımının yapılacağını ifade ettiğini söyledi.

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i ziyaret etti. Demirci, ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen 5 Haziran'da Zonguldak'ta düzenlediği mitingde TTK'ya bu yıl bin, gelecek yıl da 500 olmak üzere toplam bin 500 işçi alımı açıklamasının gündeme geldiğini söyledi. Bakan Dönmez'in işçi alımıyla alakalı çalışmanın en kısa sürede başlayacağını ifade ettiğini belirten Demirci, şöyle dedi:

"Bizlerde kendi taleplerimizi ilettik ve ayrıca Zonguldak’ın yöresel konumundan da bahsettik sayın bakanımıza. Alınacak işçilerin Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgelerinden olması gerektiğini ifade ettik.Sayın bakan da düşüncelerimizi sordu. Biz de, '2006 ve 2009 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na alınan işçiler de bakanlar kurulu ile kararı vardır ve bu kurallar ile birlikte alınabiliyor' şeklinde anlattık. Sayın bakan da genel müdürümüzle istişare edip, milletvekillerimiz ile inşallah bu yönde adım atılacağını söyledi. Sayın bakanımız gelecek günlerde Zonguldak'ta incelemelerde bulunacak ve genel müdürümüzden bir brifing alacaklar. Büyük bir ihtimalle iş alımı startı bu ziyarette verilecektir. En kısa sürede işçi alımına başlanacaktır. Sayın enerji bakanımız ve cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu sözü yerine getirecektir ve bundan en ufak bir şüphemiz yoktur. Yeni alacak kardeşlerimizle beraber, Türkiye Taşkömürü Kurumunu ne kadar yukarıya getirebiliriz, zararı ne kadar düşünebiliriz, üretimimizi nasıl yukarılara taşıyabiliriz bunun hesaplarını yapıyoruz ve genel müdürümüz ile birlikte bunun çalışması içerisindeyiz."


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS