Quaresma: "Tüm gücümüzle oynayacağız"

Quaresma: "Tüm gücümüzle oynayacağız"

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma, Dinamo Kiev ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında tüm güçlerini sahaya yansıtacaklarını söyledi.

Quaresma, Nevzat Demir tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, "çok iyi bir takıma sahibiz, bütün oyuncularımız maç için hazır" dedi.

İnönü'de taraftarları önünde oynayacak olmalarının bu maçı kendileri için daha da önemli kıldığını belirten Quaresma, "Türk takımları çok agresif ve futbol oynatmamaya çalışıyor. Yarın farklı olacak ve tüm gücümüzü sahaya yansıtacağız" şeklinde konuştu.

Rakip takımın yıldız futbolcusu Andriy Shevchenko ile ilgili bir soru üzerine Quaresma, "Shevchenko çok saygı duyulması gereken bir futbolcu. Yaşı ilerlemesine rağmen çok büyük başarılara imza attı. Ona saygı göstermeliyiz" dedi.

"Çete lideri değilim"

Quaresma, sekiz aydır İstanbul'da olduğunu belirterek, "hem Türkiye'de hem de Beşiktaş'ta olmaktan mutluyum. Beşiktaş için elimden geleni yapmaya hazırım. Kendimi evimde hissediyorum" dedi.

Beşiktaş'a ilk geldiğinde takım için kanını akıtacağını söylediğini, bunun hala geçerli olduğunu dile getiren Portekizli futbolcu, taraftarların yakıştırdığı "Q7 ve çetesi" benzetmesi için de "onların verdiği destek beni çok mutlu ediyor. Ben hiçbir çetenin lideri değilim. Sadece çok önemli Portekizli futbolcularla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

"Kaptan olmak isterim"

İbrahim Üzülmez'in gönderilmesinin ardından takımda yeni bir kaptanlık yapılanmasına gidileceğinin belirtilip, kaptan olmayı isteyip istemediğinin sorulması üzerine Quaresma, "Beşiktaş'ın kaptanı olmayı çok isterim. Bu çok önemli ve gurur verici bir şey. Herkes için önemli bir görev, benim için de" dedi.

Bir basın mensubunun, "Fenerbahçe maçına kaptan olarak çıkmak istediğin duyumunu aldık" demesi üzerine Portekizli futbolcu, "Beşiktaş'ın kaptanı olmak farklı bir duygudur. Bu sadece Fenerbahçe maçı için değil her maç için böyledir" diye konuştu.

Quaresma, devre arasında gelen Portekizli futbolcularla ilgili olarak "çok kısa süredir bizimle beraberler. Adaptasyon süreci var. Tam olarak hazır olduklarında çok daha kuvvetli bir ekip olacağız. Beşiktaş'ın kupalar kazanması için buradayız. Umarım tüm arkadaşlarımla birlikte bunu başaracağız" ifadelerini kullandı.

"Seyirci mutlu olduğunda ben de mutlu oluyorum"

Saha içinde yaptığı göze hoş gelen hareketlerle ilgili soruya Quaresma, "sahaya futbol oynamak için çıkarsınız. Ben bunları zevk aldığım için yapıyorum. Bunlar güzel olduğunda da seyirciyi mutlu ediyor. Seyirci mutlu olduğunda da ben mutlu oluyorum. Bu hareketlere devam edeceğim" yanıtını verdi.

Dinamo Kiev maçında hakemlerin Portekizli olmasının kendileri için avantaj olup olmadığı sorusuna önce gülerek "öyle olmasını ümit ediyorum" diyen Quaresma, "hakemler hakkında konuşmayı seven biri değilim. Lig boyunca hakemlerden çok canımız yandı. Ama şu an hakemleri düşünemeyiz ve kendi yolumuza devam etmeliyiz. Sahada tek avantaj bire bir diyaloğa girebilecek olmamdır" diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS