Berlin Filarmoni Orkestrası geliyor

Berlin Filarmoni Orkestrası geliyor

Berlin Filarmoni Orkestrası İstanbul'da konser verecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'ndan (İKSV) yapılan açıklamaya göre, vakıf, 40'ıncı sanat yılında önemli klasik müzik oluşumlarından biri sayılan Berlin Filarmoni Orkestrası'nı İstanbul'da ağırlayacak.

Berlin Filarmoni Orkestrası, daimi şefi Sir Simon Rattle yönetiminde, Türk sanatçılar çellist Efe Baltacıgil ve kardeşi kontrbas sanatçısı Fora Baltacıgil'in solist olarak katılacağı konser verecek.

2002 yılından bu yana Sir Simon Rattle'ın yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası, konsere Schubert'in "Bitmemiş Senfonisi" ile başlayacak.

Ardından Efe ve Fora Baltacıgil'in solistliğinde Bottesini'nin "Viyolonsel ve Kontrbas için Düzenlenmiş Grand Duo Concertant"ını seslendirecek orkestra, programı, Beethoven'in "La majör 7. Senfoni"si ile noktalayacak.

Konser 27 Eylül Perşembe akşamı saat 20.00'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Konserin biletleri, 16 Haziran Cumartesi günü Biletix, İKSV ve İstanbul Müzik Festivali boyunca Aya İrini Müzesi gişelerinde satışa çıkacak.

Konserin bilet fiyatları 350, 250, 200, 150, 100 ve 30 TL (öğrenci) şeklinde olacak.

Berlin Filarmoni Orkestrası, solistler Efe ve Fora Baltacıgil, İstanbul konserinin ardından 28 Eylül'de Efes Ticaret Agorası'nda bir konser daha verecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS