Otomobile patlayıcı bırakıldı

Otomobile patlayıcı bırakıldı

İstanbul Beyoğlu'nda bir aracın üstüne bırakılan patlayıcı büyük gürültüyle patladı. Patlamaya zaman ayarlı ve basınç etkili patlayıcının neden olduğu belirlendi. Patlamada herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken araçta maddi hasar meydana geldi.

Olay, Hacıahmet Mahallesi Kır Kahyası Sokakta saat 08.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde park halindeki 34 EU 5739 plakalı aracın kaputunun üstüne kimliği belirsiz kişi ve ya kişiler tarafından patlayıcı bırakıldı.

Büyük gürültüyle patlayan bomba mahalleliyi ayağa kaldırdı.

Olay yerine gelen polis ekipleri aracın çevresini güvenlik şeridiyle çevirerek bomba uzmanı ve olay yeri inceleme polislerine haber verdi.

Olaylara müdahale ettikleri yerlerde kendilerine yönelik saldırı ihtimali nedeniyle önlemlerini arttıran polislerin çelik yelekli ve çevreye karşı son derece dikkatli oldukları gözlendi.

Olay yeri inceleme ve bomba uzmanı polisler araçta ve çevresinde delil araması yaptı. Uzman polisler yaptıkları ilk incelemede patlamaya zaman ayarlı basınç etkili bombanın neden olduğunu tespit etti.

Araç sahibi Yasin Demir, ‘Yatıyordum bomba patladı. Bina sallandı. Balkona çıktım.Arabam aklıma geldi. İndim aşağı benim arabam hasar görmüş. Maddi hasar var.’ şeklinde konuştu.

Daha önce aynı sokakta iki defa aracı yakılan Recep Mürekkepçi ise, ‘Daha önce müthiş araç yakmalar, tahrip etmeler. Emniyetten İstanbul Valiliğinden buranın kamerayla donatılmasını istedim. Buradaki yapılan olayların görüntüsünü alınmasını istiyorum. Burada benim iki tane aracımı yaktılar. Yakma dememe rağmen bana diyor ki,‘Faşist istiyorsan evini de yakayım" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS