AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali Ilbaş oldu! Ali İlbaş kimdir?

AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali Ilbaş oldu! Ali İlbaş kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İl baş ismini açıkladı. Yerel seçimleri üzerinden çalışmalara başlayan AK Parti, Siirt ilinde Ali İlbaş ismi ile yola devam edecek.

AK Parti Siirt Başkan Adayı Ali İlbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bir önceki hafta 60 ilin belediye başkan adayları Erdoğan tarafından açıklandı. Adaylar vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Ali İl baş kimdir?

Ali İlbaş, 1967'de Siirt'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Siirt’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Akaryakıt, nakliyat ve inşaat sektörüyle iştigal eden İlbaş, TÜDKİYEB Genel Başkan Yardımcılığı, Tümsiad Siirt Şube İl Başkan yardımcılığı, ASRIYAD İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği ve Siirt İl Temsilciliği görevlerini üstlenmiştir.

Ali Ilbaş siyasi hayatı

Ak Parti Siirt İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı ve İl Başkan Vekilliği görevlerini ifa eden İlbaş, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Siirt Belediye Başkan Adayı, Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti Siirt 3. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. Arapça ve Kürtçe bilen Ali İlbaş evli ve 6 çocuk babasıdır

 

 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS