hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rüyada Bisiklet Sürmek Ne Anlama Gelir? Rüyada sarı Bisiklete Binmek, Bisikletten Düşmek Neye İşarettir?

  Rüyada Bisiklet Sürmek Ne Anlama Gelir Rüyada sarı Bisiklete Binmek, Bisikletten Düşmek Neye İşarettir
  expand

  Rüyada bisiklet sürmek en sık görülen rüyalardan biridir. Bisiklet sürmenin birden çok tabiri bulunmaktadır. Bu tabirlerin özellikleri de birbirinden farklıdır. Rüyada bisiklet sürmek genel olarak hayırlı bir rüya şeklinde karşılanmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüya Nedir?

  Düş veya rüya, uykunun karakteristik ve genel özelliklerinden bir tanesini ifade etmektedir. Uykunun hızlı göz hareketi ya da (REM) isimli evreleri ile yakından ilişkili bulunan, görsel, işitsel algı ve duyguları kapsamaktadır. Rüyaların biyolojik içeriği, işleyişleri ve maksatları bütünüyle anlaşılmış değildir. Bundan dolayı rüyalara “duyusuz algı”nın bir çeşidi ya da nesnesiz algı şeklinde de bakılabilmektedir. Çeşitli inanışlara veya tahminlere de sebep olan rüyalar, daima için enteresan ve yoruma açık bir konuyu oluşturmuşlardır.

  Çeşitli psikoloji ekollerinin, deneysel spiritüalistlerin ve parapsikologların rüyaları farklı şekillerde açıklama gayretleri olmuştur. Rüyaların işleyişinin açıklanabilmesi bilimsel topluluğun genel nitelikteki kabulüne göre varsayımlar seviyesinden öteye pek gidememiştir ve rüyalar hâlen gizemini korumakta olan bir inceleme alanını meydana getirmektedir. Rüyaların bilimsel incelenmesi ise oneiroloji adını almaktadır.

  Rüyada Bisiklet Sürmek Ne Anlama Gelir?

  Rüya tabircilerine göre, rüya içerisinde bisiklet sürmek rüya sahibi olan kişinin kendi gayreti ile problemlerini çözerek başarıya ulaşacağına işaret etmektedir. Bir başka tabire göreyse rüyada bisiklet sürmek yeni bir yolculuk ile tabir edilmektedir. Kısa sürecek bir yolculuğa çıkılacağına işaret etmektedir. Rüyada bir başka kişinin bisiklet sürdüğünü görmek, sırları açmaya, gizli olan şeylerin meydana çıkmasına ya da ilme ve âlimlerin yolundan gitmeye delalet etmektedir. Genel anlamda rüyada bisiklet sürmek hayırlı nitelikteki bir rüya olarak yorumlanmaktadır ve yeni bir iş ile tabir edilmektedir.

  Bisiklet sürmek yolculuk ile da tabir edilmektedir. Rüyayı gören kişinin, iş hayatı ile alakalı yeni bir işe girebileceğine alamettir. Bisiklet sürdüğünü öğrenmekse başarı demektir. Rüyada yeni olan bir bisiklet sürdüğünü görmek, mevcut işlerde başarıya, başkasının bisiklet sürdüğünü görmek ise, arzu ve taleplere kavuşmak ile tabir olunmaktadır.

  Rüyada Bisikletten Düşmek Ne Anlama Gelmektedir?

  Rüyada bisikletten düşmek, genel olarak aile hayatı veya iş hayatı ile alakalı bir sorun nedeni ile çıkılan yolculukta yaşanacak çok büyük bir sıkıntı yüzünden bahsedilen yolculuğun yarım bırakılarak geri dönüleceğine işaret etmektedir.

  Rüyada Bisikleti Hızlı Sürmek Ne Anlama Gelmektedir?

  Rüyada bisikletin hızlı bir şekilde sürüldüğünü görmek; rüyayı gören bireyin bir yarışa hazırlandığı ve bu yarışta çok sayıda rakipleri olduğuna işaret etmektedir. Örnek olarak verilirse; bir sınava hazırlanmak ya da bir ihaleye girmek gibi durumlarda bireyin amacı rakiplerini geride bırakıp ipi göğüslemektir. Rüya sahibi olan kişi gecesini gündüzüne katarak bütün enerjisini bu konu üstünde yoğunlaştırmış demektir.

  Rüyada Küçük Bisiklet Sürmek Ne Anlama Gelmektedir?

  Mutlu bir yaşamın sürüleceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişi, hayal ettiği başarı hususunda ısrarcı ve aynı zamanda hırslı olmak isteyecektir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow