Canlı yayında Hazreti Muhammed karikatürleri gösterecek!

Canlı yayında Hazreti Muhammed karikatürleri gösterecek!

Hollanda'da sert İslam karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağcı politikacı Geert Wilders bir kez daha müslümanları sinirlendirecek bir eyleme hazırlanıyor. Wilders, canlı yayında Hazreti Muhammed karikatürleri gösterecek. İslam kuruluşları "Bu provokasyondur" diyerek isyan etti.

İslam karşıtlığıyla bilinen Hollandalı aşırı sağcı politikacı Geert Wilders, Hz. Muhammmed karikatürlerini yeniden gündeme getiriyor. Wılders'ın karikatürlerin Hollanda Meclisi'nde yayınlaması girişimi reddedilince, aşırı sağcı politikacı karikatürleri televizyonda yayınlacağını duyurdu.


Rus öğrenci IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye geldi


Wılders'ın partisi, aşırı sağcı Özgürlük Partisi Hollanda Meclisi'ne, Amerika'nın Dallas kentinde düzenlediği Hazreti Muhammed konulu karikatür sergisine katılan eserlerin Hollanda Meclisi'nde de sergilenmesi girişimde bulunmuştu. Bu girişim Hollanda Meclisi tarafından kabul edilmedi.


Meclis başkanlığı, Wilders'in isteğinin, söz konusu serginin meclis tarafından daha önce belirlenen kriterlere uymadığı için reddedildiğini açıkladı.


Nuh Köklü cinayeti için müebbet hapis


Wilders ise karar üzerine karikatürlerden bazılarını televizyonda partisine ait yayın diliminde göstereceğini açıkladı.


"PROVOKATİF BİR EYLEM"


Wilders'in açıklamalarından sonra şu ana kadar Hollanda sokaklarında herhangi bir yürüyüş ya da tepki olmadı. Ilımlı İslam kuruluşları Wilders'in eylemini "provokatif" olarak değerlendirdi.


IŞİD'den çocuklara 'infaz dersi'


EGEMEN BAĞIŞ'A KARİKATÜR VERMEK İSTEMİŞLERDİ


Wilders'in partisinin Avrupa Parlamentosu'ndaki temsilcisi Barry Madlener, 2011 yılında geçrekleşen olayda dönemin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'a karikatür hediye etmek istemişti. Olay medyada büyük yankı bulmuştu.


Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydan mitinglerini değerlendirdi


Demirtaş olayların yaşandığı Erzurum mitinginde konuştu


Karlıova'da öldürülen HDP'li şoför toprağa verildi


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS