ABD'nin Barış Pınarı Harekatı'na bakışı ne? Cüneyt Özdemir CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

Video: ABD'nin Barış Pınarı Harekatı'na bakışı ne? Cüneyt Özdemir CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

5N1K Yapımcısı Cüneyt Özdemir, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programında Barış Pınarı Harekatı'nın ABD'deki yankılarını değerlendirdi.

Dünya bugün Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'nı konuştu. Peki ABD'nin bu operasyona bakışı ne? ABD basınında operasyonun nasıl yankılandı? Trump'ın Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Harekatı operasyonu ile ilgili fikirleri ne? 5N1K Yapımcısı Cüneyt Özdemir, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında ABD'nin Barış Pınarı Harekatı'na bakışını yorumladı.


Cüneyt Özdemir, yaptığı değerlendirmede "Burada kafalar çok karışık. Birbiriyle 180 derece farklı açıklamalar duyuyoruz. Sabah saatlerinde Trump, bu operasyonu makul bir şekilde karşıladığını söylemişti. Ancak yaklaşık 10 dakika önce Beyaz Saray'dan bir açıklama yapıldı. Trump bu sefer Türkiye'nin operasyonunun kötü bir fikir olduğunu ve onaylamadığını söyledi. Çelişkili açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Türkiye'nin çok yakından tanıdığı Cumhuriyetçi Senatör Graham, 180 derece Türkiye'ye karşı dönmüş durumda ve bugün yaptığı açıklamalarda Cumhuriyetçilerin ve Demokratların bu operasyondan sonra Türkiye'ye yönelik bir yaptırım için hazırlığa giriştiğini söyledi. İlk kez Trump kendisine karşı olan ve destekleyen bir grubu Suriye meselesinde aldığı tavırla birleştirmişe benziyor. Bugün Fahrettin Altun'un bir baş yorumu Washington Post'ta yayınlandı. Bundan birkaç saat önce Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN'e bağlandı ve yine Cumhurbaşkanı Danışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet'te biraz önce Christiane Amanpour'daydı. Türkiye'nin tezlerini anlatmaya çalıştılar." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS