İsrail yangınlarla provokasyon yapıyor

İsrail yangınlarla provokasyon yapıyor

Filistin'deki Hamas, Fetih, İslam Cihad Hareketi gibi gruplardan oluşan Ulusal ve İslami Güçler Topluluğu tarafından yapılan açıklamada İsrail Başbakanı Netanyahu ve hükümeti ülkede çıkan yangınları Filistinlilere karşı provokasyon amaçlı kullandığını belirtti.

 


Filistin gruplar, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu vehükümetinin ülkede çıkan yangınları Filistinlilere karşı provokasyon amaçlı kullandığını ifade etti. Hamas, Fetih, İslami Cihad hareketi ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) gibi gruplardan oluşan Ulusal ve İslami Güçler Topluluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Netanyahu ve hükümetinin yangınları bahane ederek Filistinlilere karşı ırkçı provokasyon politikası yürütmesi" kınandı.


Irkçı provokasyon politikası


Netanyahu ve hükümetinin yangınları Filistinlilere karşı provokasyon amaçlı kullandığı belirtilen açıklamada, "Halkımıza karşı ırkçı provokasyonpolitikasını reddediyoruz. Bu suçlamalar, Filistin halkını korkutmuyor bilakishakkını savunmaya ve işgalcilere karşı mücadeleye teşvik ediyor." ifadelerine yerverildi.İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yangınların kundaklama olmaihtimalinin yüksek olduğunu belirtmişti. İsrail polisi de kundaklama şüphesiyle30 Filistinlinin gözaltına alındığını, bunlardan 8'inin serbest bırakıldığınıaçıklamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS