hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail'de rehine protestoları sürüyor

  İsrailde rehine protestoları sürüyor
  expand
  KAYNAKİHA

  Rehine yakınları bir kez daha Tel Aviv sokaklarına çıkıp çağrıda bulundu. Protesto gösterisinde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun görevden alınması istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sürerken, bölgede Hamas tarafından esir tutulan İsraillilerin aileleri, protesto gösterileri düzenlemeye devam ediyor. Bu akşam binlerce esir yakını ve onlara destek vermek isteyenler İsrail’in başkenti Tel Aviv’de bir araya geldi. Seçim çağrısı yapan kalabalık İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun görevden alınması çağrısında bulundu.

  Roni Neiman protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, “Büyük bir kısım, askerleri savaşa gönderen ama cenazelerine katılmaktan korkan bu aşağılık adamın evine dönmesi gerektiğini düşünüyor” dedi.

  “Ne zaman kişisel çıkarları devletin iyiliği ile çatışsa kendi çıkarını seçti” ifadelerini kullanan Neiman, Netanyahu’nun hemen gitmesi gerektiğini söyledi.

  Protesto gösterisine katılan ABD’li ünlü müzik yapımcısı Scooter Braun ise konuşmasında, “Esirlerin eve dönmeleri çağrısı ile başlamayan hiçbir konuşma olmamalı, sesimi kullanmaktan vazgeçmeyeceğim. Esirlerin eve dönmeleri için avazımız çıktığı kadar bağıracağız” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow