Muhammed Ali'nin cenazesi toprağa verildi

Muhammed Ali'nin cenazesi toprağa verildi

Efsane boksör Muhammed Ali'nin naaşı, Louisville caddelerinde düzenlenen kortejin ardından Cave Hill mezarlığında toprağa verildi.

ABD'de, solunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle74 yaşında hayatını kaybeden ABD'li efsane boksör Muhammed Ali, son yolculuğunauğurlandı.Muhammed Ali'nin naaşı doğduğu Kentucky eyaletinin Louisville şehrisokaklarında aralarında çocukluğunun geçtiği Grand Sokağı'ndaki evi, boksuöğrendiği spor salonu ve adına kurulan müze ile ismini taşıyan caddenin dearalarında bulunduğu güzergah üzerinden Cave Hill mezarlığına getirildi.


Çok sayıda hayranının önünde toplandığı mezarlığın girişinin gülyapraklarıyla süslendiği görüldü.Kortej, ünlü boksörün hayranlarının "Ali, Ali" sesleri, tezahürat vegözyaşları arasında mezarlığa girdi. Cenaze burada Muhammed Ali'nin sadece ailesive yakınlarının katıldığı törenle toprağa verildi.Naaşın cenaze evinden alınarak araca konması sırasında tabutu, ünlüsporcular Mike Tyson, Lennox Lewis ile aktör Will Smith ve Muhammed Ali'ninyakınları kaldırmıştı.


Muhammed Ali için son tören "KFC Yum! Center"da yapılacak. Bu törenediğer dinlerden temsilciler ile farklı toplum kesimlerinden Muhammed Ali'ninyaklaşık 15 bin seveninin katılması bekleniyor.Buradaki törende eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın yanı sıra oyuncuWill Smith, komedyen Billy Crystal ve spor sunucusu Bryant Gumbel'ın da konuşmayapacağı duyuruldu.


Muhammed Ali'nin cenaze namazı dün Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan'ın da katılımıyla Freedom Hall'da kılınmıştı.Tüm zamanların en iyiboksörü olarak kabul edilen 74 yaşındaki Muhammed Ali, Phoenix'te solunumyollarındaki rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı hastanede 3 Haziran'da hayatını kaybetmişti.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS