Biden'ın göreve gelmesi sonrası Oval Ofis'te dikkat çeken farklılıklar: O tabloyu değiştirdi

Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri'nin 46. başkanı olarak yemin ettikten sadece saatler sonra Oval Ofis'te görevine başladı. Biden'ın Oval Ofis'indeki 'mesaj dolu' değişiklikler ise gözlerden kaçmadı.ABD Başkanı Joe Biden, yemin ederek göreve gedikten sonra Oval Ofis'te de değişikliklere gitti. Onlardan biri de masanın yanı başında duran eski başkan Andrew Jackson portresi oldu.

Donald Trump döneminde asılı olan Andrew Jackson portresi başka bir yere kaldırıldı ve Benjamin Franklin ile değiştirildi.

Amerikan Bağımsızlık Savaşı'nda önemli rol oynayan ve Kızılderililer'in tehcir yasasını başlatması ile bilinen Andrew Jackson yerine, buluşları ve bilimsel çalışmaları ile tanınan eski başkan Benjamin Franklin tablosunun tercih edilmesi herkes tarafından mesaj olarak yorumlandı.

Washington Post'a göre bu tercih, Biden’ın bilime olan ilgisini işaret etmek amacıyla yapıldı.
Biden döneminde büstlerde de döneme dair mesajlar verildi.

Suikast sonucu hayatını kaybeden siyahi lider Martin Luther King, siyahilere ayrımcılığa karşı tavır koyarak hareket başlatan Rosa Parks ve köleliği kaldıran ABD'nin en önemli başkanları arasında sayılan Abraham Lincoln'ün büstleri Oval Ofis'te yerini aldı.

Latin Amerikalı aktivist César Chávez'in büstünün Biden'ın hemen arkasındaki masaya konması ve Kongre'ye seçilen ilk Asya-Amerikalı senatör Daniel K Inouye'ye ait heykel de dikkat çeken değişiklikler arasında yer aldı.

Perdeler ve duvar kağıtları gibi değişikliklerin yanı sıra Trump tarafından yerleştirilmiş halı yerine Clinton döneminden kalma daha eski koyu mavi bir halı tercih edildi.

Oval Ofis'te 'aynı kalan' tek şey ise tarihi meşe ağacından yapılmış masa oldu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS