Ünlü Alman gazeteci Paris katliamına güldü, işinden oldu

Ünlü Alman gazeteci Paris katliamına güldü, işinden oldu

Almanya'nın tanınmış gazetecilerinden Matthias Matussek, Paris katliamı sonrası yaptığı yorumlardan ötürü işini kaybetti.

Almanya'nın önde gelen günlük siyasi gazetelerinden "Die Welt" gazeteci yazar Matthias Matussek ile yollarını ayırdı. Gazete Axel Springer yayınevinin sözcüsü Matussek ile ilişkilerinin neden kesildiği hakkında açıklama yapmadı.


Türk seyirciler Milli Maç'ta Paris saldırısına saygı duruşunu yuhaladı


İki yıl önce haber dergisi Spiegel'den Die Welt gazetesine geçen yazar Matthias Matussek, Paris'teki terör saldırılarının ardından sosyal medyadan yayınladığı mesajda, "Paris'teki terör Almanya'daki açık sınırlar ve ülkemizdeki kayıt dışı 250 bin genç Müslüman hakkındaki tartışmalara da farklı bir yön verecektir” ifadelerini kullanmış ve mesajına bir de gülümseme simgesi (smiley) eklemişti.


Fatih Terim'den sert tepki: 'Bu ıslık nereden çıktı?'


"İğrenç yorum"


Matussek'in görüşleri sosyal medyada birçok izleyicisi tarafından yorumlanmış ve Bild gazetesi baş yazarı Kai Diekmann tarafından "iğrenç" olarak nitelendirilmişti.


Die Welt başyazarı Jan-Eric Peters, gazetesi adına Matussek'in görüşlerini paylaşmadıklarını ve yayın organlarının "özgürlük ve insaniyet gibi farklı değerleri benimsediğini" duyurmuştu.


61 yaşındaki Matthias Matussek uzun yıllar Der Spiegel'in Doğu Berlin muhabirliğini yaptıktan sonra New York, Londra ve Dio de Janeiro temsilciliklerini yönetmiş, derginin kültür bölümü sorumlu editörlüğünden sonra 2014 yılında yazar titri ile Die Welt'in kadrosuna dahil olmuştu.


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS