hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yahudi kökenli ABD'lİ senatörden Biden yönetimine tepki: Katliamın suç ortağıyız

  Yahudi kökenli ABDlİ senatörden Biden yönetimine tepki: Katliamın suç ortağıyız
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Başkanı Joe Biden'a mektup yazan Yahudi kökenli ABD'li Senatör Bernie Sanders, "Trajik bir şekilde, biz de bu katliamın suç ortağıyız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'e her defasında desteğini yineleyen ve BM Genel Kurulu'nda da ateşkesi engelleyen ABD hükümetine tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Yahudi kökenli ABD'li Senatör Bernie Sanders Biden'a yazdığı mektupta eleştiride bulunarak, katliama ortak olduklarını dile getirdi.

  "TARİHİMİZİN EN KARANLIK BÖLÜMLERİNDEN BİRİ OLARAK HATIRLANACAK"

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik 7 Ekim'den bu yana sivil ayrımı gözetmeden devam eden saldırılarına ABD'li üst düzey yetkililerden gelen tepki geliyor artıyor. Yahudi kökenli ABD'li Senatör Bernie Sanders, dün Biden'a yazdığı mektupta, İsrail'e yapılması beklenen 10,1 milyar dolarlık askeri yardımdan vazgeçmesi çağrısında bulunarak, İsrail'in Gazze'deki askeri müdahalesinin "kitlesel bir vahşete" dönüştüğünü ve İsrail'e "10.1 milyar dolarlık ek askeri yardım sağlamanın sorumsuzluk olacağını" belirtti. Sanders ayrıca, "İsrail'in askeri harekatı modern tarihimizin en karanlık bölümlerinden biri olarak hatırlanacak" ifadelerini kullanarak, “Trajik bir şekilde, biz de bu katliamın suç ortağıyız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "BIDEN'IN İŞİ BİTTİ"

  ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Steve Cohen de yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun çok ileri gittiğini belirterek, İsrail'i ziyaret eden Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın Netanyahu'ya "Gazze Şeridi'ne yönelik ayrım gözetmeyen bombardımanları büyük ölçüde sınırlı tutması gerektiğini ileteceğini" ifade etti.

  Yahudi kökenli ABDlİ senatörden Biden yönetimine tepki: Katliamın suç ortağıyız

  Cohen, Netanyahu'nun bu talebe kulak asmaması halinde İsrail'in son gerçek dostu olarak nitelendirdiği ABD ve Başkan Joe Biden'ın desteğini kaybedeceğini açıklayarak, “Başkan Biden'ın, Netanyahu'nun Putin benzeri hiçbir engel tanımayan savaşıyla işi bitti” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow