Son Dakika

Olanak Eş Anlamlısı Nedir? Olanak Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

A A

27.10.2021 - 14:50

Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları farklı fakat anlamları aynı olan kelimelere verilen isimdir. Eş anlamlı kelimeler yaygın kullanılan kelimeler üzerinde daha etkin bir yapıya sahip oluyor. Ayrıca bu kelimeler en çok tercih edilen kelimeler arasında da yer alıyor. Olanak kelimesi en yaygın kullanılan kelimelerden biri olarak biliniyor. Bu kelime eş anlamı bakımından da oldukça zengin. Birden fazla eş anlamı bulunan kelimelerin kullanım alanı diğer kelimelerden daha fazla kullanılıyor.

Olanak Eş Anlamlısı Nedir? Olanak Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

Olanak Eş Anlamlısı Nedir?

 Olanak kelimesi en yaygın kullanılan eş anlamlı kelimeler arasındadır. Bu kelimenin eş anlamlısı olarak imkan ve olabilirlik kelimeleri öne çıkıyor. Olanak kelimesinin bir diğer eş anlamlısı da mümkün olmak ifadesidir. Olanak kelimesinin birden fazla eş anlamlısı olduğu için kullanım alanı da oldukça geniş.

 Olanak Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

 Olanak kelimesinin eş anlamlı kelimeleri arasında mümkün olmak, olabilirlik ve imkan kelimeleri bulunuyor. Bu kelimelerin yazılışları ve okunuşları farklı fakat anlamları aynıdır. Eş anlamlı kelimeler anlam bakımından aynı fakat yazılışları ve okunuşları farklı olan kelimelerdir.

 Olanak Ne Demek?

 Olanak kelimesinin genel anlamı bir olayın, işin ya da daha farklı şeylerin gerçekleşmesine engel olabilecek bir durumun bulunmamasıdır. Bu duruma olanak ismi verilmektedir. Olanak bir olayın gerçekleşmesine engel bulunmamasıdır. Bir olayın ortaya çıkmasını engelleyecek herhangi bir söz ya da durum söz konusu olmadığında bu olanak olarak ifade ediliyor. Olanak kelimesini ifade eden diğer kelimeler ise imkan, mümkün olmak, olabilirlik durumları şeklinde belirtiliyor.

 Olanak Kelimesinin Cümle İçinde Kullanımı

 Olanak kelimesi yaygın kullanımı ile dikkat çeken bir kelime türüdür. Bu kelimenin birden fazla eş anlamlısı bulunur. Bunlar mümkün olmak, imkan ve olabilirlik olarak öne çıkıyor.

 Bu işi yapmak isteyen kişilere her türlü olanak verilecektir.