Gazeteci Nuh Köklü cinayeti The NY Times'ta

Gazeteci Nuh Köklü cinayeti The NY Times'ta

The New York Times, gazeteci Nuh Köklü'nün İstanbul'da öldürülmesiyle ilgili "Türkiye'de kar bile politik renk taşıyor" konulu bir makale yayınladı. Makalede, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin "Nuh Köklü'nün öldürülmesi nefret cinayetidir" başlıklı açıklamasına yer verildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin “Nuh Köklü'nün öldürülmesi, nefret cinayetidir" başlıklı açıklaması, The New York Times gazetesinde “Türkiye'de kar bile politik renk taşıyor" konulu makalede yer aldı.


İstanbul Kadıköy'de gazeteci Nuh Köklü'nün arkadaşlarıyla kartopu oynarken camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülmesi dış basında da yer aldı.


Merkezi ABD'de olan The New York Times gazetesi, bugünkü sayısında yayımlanan bir makalede, gazeteci Nuh Köklü'nün ölümüyle ilgili Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin açıklamasına da yer verdi.


Ceylan Yeğinsu imzalı “Türkiye'de kar bile politik renk taşıyor" başlıklı makalede, Nuh Köklü'nün kartopu oynarken öldürülmesinin Türkiye'de politik renkler taşıyan bir dizi şok dalgasına yol açtığı belirtildi.


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin olayla ilgili yaptığı açıklamada yer alan “Nuh Köklü'nün öldürülmesi bir nefret cinayetidir. Bu vahim olay siyasetçilerin 'Benim esnafım aynı zamanda polistir' açıklamalarının varacağı sonuçların en kötü örneğidir" ifadelerine dikkat çekilerek, bu durumun olayların tohumlarını ektiği vurgulandı.


Makalede ayrıca, Köklü'nün cenazesinin toprağa verildiği Ankara'ya komşuları tarafından kartopuyla uğurlandığına da dikkat çekildi.


Gazeteci Nuh Köklü kartopu oynadığı için öldürüldü


Nuh Köklü'nün tabutunun üstüne kartopu konuldu


Nuh Köklü öldürüldüğü yerde anıldı


Nuh Köklü cinayetinin görgü tanığı, olayı CNN Türk'e anlattı


Cumhurbaşkanı Erdoğan: '400'ü verin yeni Türkiye'yi kuralım'


MİT'ten yalanlama


Kılıçdaroğlu: 'O savcıyı kutlarım'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS