Ekrem Dumanlı'nın serbest bırakılmasına itiraz

Ekrem Dumanlı'nın serbest bırakılmasına itiraz

14 Aralık Operasyonu soruşturmasını yürüren savcı Hasan Yılmaz, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin mahkemeden serbest bırakılmasına itiraz etti.

Savcı Yılmaz, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağını belirterek, Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin tutuklanmasını istedi.

Savcının itirazını  İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Hulusi Pur karara bağlayacak.   

8 kişi serbest bırakılmıştı

19 Aralık Cuma günü, 1. Sulh Ceza Hakimliği Ekrem Dumanlı, Mehmet Ali Doğan, Rıfat Aslan, Erdem Kısa, Yakup Ergün, Recep Güleç, Ali Cihan ve Çetin Öztürk'ün tutuklanma taleplerini reddetmişti. Hakim, Ali Cihan dışındaki 7 şüpheliye yurtdışı yasağı koymuştu.

4 kişi tutuklanmıştı

14 Aralık soruşturması kapsamında Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca "terör örgütü yöneticiliği", diğer şüpheliler emekli emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Ertan Erçıktı ile emniyet müdürü Mustafa Kılıçaslan ise "Terör örgütü üye olma" suçundan tutuklanmıştı.

Avukatları yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti

Öte yandan Ekrem Dumanlı'nın avukatları da İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne bugün 5 sayfalık dilekçe sundu. Dilekçede, Ekrem Dumanlı'nın yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talep edildi.    


Ekrem Dumanlı ifade verdi


Ekrem Dumanlı'nın çocuğu oldu


Ekrem Dumanlı böyle gözaltına alındı


Etyen Mahçupyan Ekrem dumanlı için ne dedi?


Ekrem Dumanlı adliye önünde konuştu


Ekrem Dumanlı: Yezidlere boyun eğmek yok

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS