Fethullah Gülen, "Fuat Avni"nin operasyon iddiasıyla ilgili konuştu

Fethullah Gülen, "Fuat Avni"nin operasyon iddiasıyla ilgili konuştu

Fethullah Gülen, Fuat Avni adlı kullanıcının Twitter'da gündeme getirdiği "operasyon" iddiasını yorumladı. Yapılanların algı operasyonu olduğunu ileri süren Gülen, "Bilemiyorlar ki, onlar üzerlerine geldikçe bunlar güçlenecekler, tıpkı mikroplar üzerine gelip durdukça insanın immun sisteminin güçlenmesi gibi" dedi. Gülen, ayrıca açıklamasında, "Bir gün gelecek ettiklerini bulacaklar" ifadesini kullandı.

Twitter'daki fuatavnifuat adlı kullanıcının, 150'si gazeteci 400 kişinin gözaltına alınacağı yönündeki iddialarına ilişkin Fethullah Gülen'de konuştu. Gülen, herkul.org sitesinde operasyon iddialarını, "algı operasyonu, korkutma ve sindirme" olarak niteledi.


Fuat Avni'nin operasyon iddiaları medyayı sarstı


"Tehlikeler endişelendirmez"


“Ölümü Vuslat Görenler Zindanı Pire Isırması Bilirler” başlıklı mülakatta Gülen, "Ölüm üzerlerine yedi başlı bir canavar şeklinde gelse, onlar o kapıyı dosta vuslat kapısı gördüklerinden tebessümle karşılarlar. Ölüme böyle bakan insanları onun berisindeki tehlikeler hiç endişelendiremez ki!.. İçeriye atacaklarmış!.. Zannediyorum, dün içeriye attıkları insanlar meseleyi Kur’an okuyarak ve gülerek karşıladıkları gibi yarın öbür gün içeriye atacakları insanlar da öyle karşılayacaklardır" dedi.


Gözaltı twiti üzerine Zaman Gazetesi önünde toplandılar


"Bilmiyorlar ki onlar üzerine geldikçe bunlar güçlenecek"


"Yapılanların tamamen algı operasyonu olduğunu" söyleyen Gülen, “Yapılan tamamen insanları psikolojik bozgunluğa sevk etme maksadına matuf. Günümüzün moda tabiriyle, algı operasyonu ve korkutma, sindirme. Bilemiyorlar ki, onlar üzerlerine geldikçe bunlar güçlenecekler, tıpkı mikroplar üzerine gelip durdukça insanın immun sisteminin güçlenmesi gibi. Bilmiyorlar ki, yumruklandıkça güçlenir iman etmiş insanlar. Bilmiyorlar ki balyozlandıkça bunlar çelikleşirler. Bilmiyorlar ki, ayaklar altında ezildikçe -Allah’ın izni ve inayetiyle- granitleşirler ve parçalanıp bölünmezler” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Hakimi tarihi kararla 'marangoz hatasını' giderdi


"Ettiklerini bulacaklar"


Gülen, "Bir gün gelecek, siz istemeseniz de, onlar ettiklerini bulacaklar. Siz de Allah’ın izni ve inayetiyle murat ettiğiniz şeye nail olacaksınız. Sonra, bugün o arkadaşların, onların ailelerinin ve yakınlarının çektikleri sıkıntıları geçmişte yaşanmış birer menkıbe şeklinde anlatıp güleceksiniz" diye konuştu.


ABD'li Başkonsolos, Türk genciyle evleniyor

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS