Rıza Sarraf'tan "takip ediliyorum" şikayeti

Rıza Sarraf'tan "takip ediliyorum" şikayeti

17 Aralık soruşturmasında 53 kişi ile birlikte hakkında verilen takipsizlik kararı geçtiğimiz hafta kesinleşen işadamı Rıza Sarraf'ın takip edildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Avukatı ile birlikte bugün adliyeye gelen Sarraf yaptığı şikayet için savcıya ifade verdi.

Avukatı Şeyda Yıldırım ile birlikte bugün İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Rıza Sarraf, soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ekrem Aydıner'e ifade verdi.


Sümeyye Erdoğan: ''17-25 Aralık sırtından bıçaklanmaya benziyor''


17 Aralık soruşturması kapsamında yaklaşık 2 ay cezaevinde tutuklu kalan Sarraf'ın, cezaevinden çıktıktan sonra bazı kişiler tarafından takip edildiği yönündeki şikayetini yenilediği öğrenildi.


Sarraf'ın kendisini takip eden kişilerin kimlikleri konusunda bir bilgiye sahip olmadığını ifade ettiği belirtildi. Soruşturmayı yürüten Savcı Ekrem Aydıner, Sarraf'ı takip eden kişilerin kimliklerinin tespiti için çalışma başlattı.


Kelepçeli fotoğraftan 5 yıl sonra şeref tribününe

Bakan çocuklarıyla birlikte tutuklanmıştı

İşadamı Rıza sarraf, 17 Aralık soruşturması kapsamında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kağan Çağlayan ile tutuklanmıştı. 17 Aralık'ta tutuklanan Sarraf, 28 Şubat 2014 tarihinde cezaevinden çıkmıştı.


İşte yolsuzluk oylamasını erteleten itirazlar!

17 Aralık soruşturmasını yürüten savcı Ekrem Aydıner, 53 şüpheli hakkında takipsizlik kararı vermiş, bu dosyanın tek şüphelisi Orhan İnce tarafından yapılan itiraz geçtiğimiz hafta reddedilerek takipsizlik kararı kesinleşmişti.
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS