Neden ilişki istemeyen partnerler seçeriz?

Uzun zamandır ilk defa kalbinizin deli gibi çarpmasını sağlayan biri var. Hep onu düşünüyorsunuz. Sürekli görmek istiyorsunuz. Ama bir gün var, 5 gün yok. Mesajlarınıza dönmesi günler sürüyor. Ve kendinize soruyorsunuz: neden karşıma hep böyle insanlar çıkıyor? İlişki uzmanı Shelly Bullard, nedenleri ve tekrarlayan bu durumla nasıl başa çıkabileceğinizi anlatıyor...



Romantik hayatta yaşanan kalp kırıklıkları arasında en sık rastlananlardan biri ilişki istemeyen partnerlerle yaşananlardır. Peki, karşınızdakinin ilişki isteyip istemediğini nasıl anlayabilirsiniz? Eğer sürekli olarak sizinle ilgilenmeyen partnerler seçiyorsanız, ve bu durumun neden böyle olduğuyla ilgili bir fikriniz yoksa, bu döngüye girmiş olabilirsiniz.

Belki sürekli olarak yakın bağ kurmaktan çekinen insanlarla ilişkiye giriyorsunuz. Belki ilişki başladıktan sonra kendilerini uzaklaştıran kişiler seçtiniz. Belki kendinizi sürekli olarak sevginin peşinden koşuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz...
Bu sorunu yaratan şey ne olursa olsun, tatmin edici romantik ilişkiler kurmakta güçlük yaşıyorsanız, sizinle ilgili bir sebebi olduğunu ve bu sorunu kendi içinizde aşabileceğinizi bilin.

Aşağıda, bu sorunu çözmenin dört etkili yolunu bulabilirsiniz.

Geçmişinizle barışın

Şu andaki ilişkilerimizde nasıl davrandığımız, geçmiş ilişkilerimizdeki tecrübelerimiz tarafından belirlenir. Özellikle de ailemiz ve akrabalarımızla aramızdaki ilişki yetişkin hayatımızı çok etkiler.

Çocukken, aile dinamiklerine bakarak ilişkilerin nasıl işlediğiyle ilgili inançlar geliştiririz. Bu inançları da kendi ilişkilerimizde çocukluğumuzda gördüğümüz ilişki modellerini yaratmaya çalışırız.

Eğer geçmişte edindiğimiz bu inançları değiştirmezsek, çocukluğumuzda gördüğümüz ilişkilerdeki sorunlarının aynısını kendi ilişkilerimizde yaşamamız kaçınılmaz olur.

Eğer çocukluğunuzda yeterince takdir edilmediğinizi hissettiyseniz, yetişkin hayatınızda büyük ihtimalle sizi takdir etmeyecek insanlarla ilişki kurarsınız.

Bu korkunç bir haber gibi görünse de, aslında çok sık rastlanan bir problemdir. Kimsenin ebeveynleri mükemmel değil. Hepimizin geçmişten kalma yaraları var, ama bu yaralar aslında değişmemiz ve büyümemiz için birer fırsat.

Geçmiş yaralardan kurtulmak için, geçmişinizi düşünün. Sizi kıran şeyler konusunda dürüst olun, geçmişte yaşadıklarınızla barışık olun ve sizi üzmüş kişileri affedin.

Geçmiş yaralarınızı kapatarak yeni ilişkilerinizde bu sorunları yaşama ihtimalinizi düşürebilirsiniz.

Kendinize iyi davranın

İlişkiler bizim ruhumuzun birer aynasıdır. İnsanlar bize, biz kendimize nasıl davranıyorsak öyle davranır.

Eğer size vakit ayırmayan kişilerle olduğunuzu hissediyorsanız, bunun bir sebebi de kendinize vakit ayırmamanız olabilir.

Kendinizi kabul edin, sevin, ve samimi olun. Kendi ruhunuzda gelişen olayların farkında olun ve kendinizi dinleyin.

Diğer insanlarla olan ilişkilerimiz, kendimizle olan ilişkimizi yansıttığı için, kendimize karşı açık ve sevgi dolu yaklaşmak, size zaman ayıran ve sizi seven partnerler bulmanızı kolaylaştırabilir.

Sizin için harika bir sevgilinin varlığına inanın

Sadece inandığımız şeyleri mümkün kılabiliriz. Ancak ne yazık ki çoğumuz harika partnerlerin varlığına inanmıyor.

Anlaması çok da zor değil, geçmişte canımız yanmışken aşka inanmak kolay değil. Ama sizin için harika bir sevgilinin var olabileceğine inanmamak, aslında gerçekleşmesine de engel olabilir.

İnançlarınız enerjinizi, enerjiniz de gerçekliğinizi belirler.

Eğer enerjiniz "Bana uygun biri olduğunu düşünmüyorum" veya "Yeniden canımın yanmasından korkuyorum diyorsa, tekrar ve tekrar bu tür tecrübeleri kendinize çekersiniz.

İnançlarınızı değiştirip karşınıza harika bir insanın çıkabileceğine inanırsanız, aşkla ilgili olan enerjiniz değişir. Bu olunca, gerçekliğiniz de değişebilir.

Korkularınızdan özgürleşip sevgiye yer açın

Hepimizin en çok yaşamak istediği duygu ve deneyim sevgi...

Başka birisiyle bu sevgiyi paylaşmak ne kadar güzel olursa olsun, o kişi asla sevginizin kaynağı olamaz. Sevginizin kaynağı sizsinizdir.

Sevgi ve korku aynı alanı kapsayamaz. Kırılmayla, aldatılmakla, değer verilmemekle ilgili korkularınız varsa, gerçek sevgiyi deneyimlemeniz zordur. Korkularınızdan özgürleşmeniz, içinizde sevgiye yer açmak için çok önemlidir.

İçiniz ne kadar sevgi dolu olursa, deneyimleriniz de o kadar sevgi dolu olacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS