Friends Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Friends Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Friends Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Friends Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Ülkemizde uzun yıllar önce başlamasına rağmen hala büyük bir izleyici kitlesi tarafından beğenilerek izlenen bir arkadaşlık dizisi olan Friends, gençler arasında popülerlik kazanmıştır. 1994 yılında başlayarak 2004 yılına kadar devam etmiş olan bu dizi, aynı zamanda farklı konusu ile dikkat çeken bir sitcom dizisidir.

Friends Dizisinin Konusu Nedir?

Friends dizisi, günümüzde hala severek izlenen 20'li yaşlarında hepsi birbirinden farklı karakterde olan 3 kadın ve 3 erkek karakterden oluşan New York'ta yaşadıkları hareketli, komik, eğlenceli ve hayat dolu maceraları konu alıyor. Gençlerin sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de dizi karakterlerinin yaşadığı komiklikleri gözler önüne seriyor. Dizide Rachel Green isimli karakter kendi düğününden kaçıp New York'ta yer alan bir restoranda aşçılık yapan ve çocukluk arkadaşı olan Monica Geller'ı aramaya gider. Onu bulunca da Monica'nın evine yerleşmektedir. Daha sonra onun eğlenceli arkadaş grubuna katılır.

Bu grupta olan kişiler ise, hem masöz ve hem de müzisyen olarak çalışan Phoebe Buffay, ünlü olma hayali kuran aktör Joey Tribbiani, yeni boşanmış olan paleontolog Ross Geller ve iş adamı Chandler Bing hem de Monica'nın abisi olan kişilerden oluşur. Dizide Rachel ailesinin yardımı olmadan yaşama tutunmaya çalışır ve grubun sık sık gittiği Central Perk Cafe'de garson olarak çalışmaya başlar. Dizide yer alan bu altı karakter romantik ilişkiler içine girer. Bazen bu ilişkiler kısa süreli iken bazıları ise uzun sürecektir.

Friends Dizisi Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Friends'in baş rollerinde efsane oyuncular yer alıyor. Bunlar: Jennifer Aniston başta olmak üzere, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Courteney Cox, David Schwimmer ve Matthew Perry'dir. Bu dizide toplam 34 oyuncu yer almaktadır. Etkileyici kadrosu ve dikkat çeken konusu ile gençler arasında en çok dikkat çeken diziler arasında yer alıyor.

Friends Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Friends dizisi, toplam 10 sezondan oluşuyor. Toplam 236 bölümden meydana gelen Friends dizisinin gösterim süresi ise, yaklaşık olarak 20 ila 22 dakika arasında değişiyor. Aynı zamanda dizinin genişletilmiş DVD bölümleri de bulunuyor. Bu bölümler ise, 22 dakika ile 65 dakika arasında değişir. Friends dizisinin ilk yayın tarihi, 1994 son yayın tarihi ise, 6 Mayıs 2004'tür. Bu nedenle en uzun soluklu diziler arasında yer almayı başarmıştır. 

Friends Dizisinin Yapımcısı Kimdir?

Friends dizisinin yönetmeni Marta Kauffman ve David Crana’dır. Dizinin yapımcı kadrosu oldukça geniştir. Başta David Crane, Kevin S. Bright ve Marta Kauffman başta olmak üzere dizinin 4. sezonunda Michael Borkow, 5. sezonda Michael Curtis, 5. ve 6. sezonunda Adam Chase, 5. ve 7. sezonunda Greg Malins, 7. sezon Wil Calhoun, 8. ve 10. sezonda Shana Goldberg - Meehan, Scott Silveri, Ted Cohen ve Andrew Reich yer almaktadır. Senaryosu ve oyunculukları ile dikkat çeken bu yapım, en uzun soluklu diziler arasında yer alıyor. Özellikle gençler arasında popülerleşen bu dizi, uzun yıllar boyunca devam etmiştir.

Friends Dizinin Senaristi Kimdir?

Friends dizisinin senaristi ünlü David Crane’dir. Aynı zamanda bu dizi izleyenlerden oldukça yüksek bir puan toplamıştır. Bu sayede de imdb puanı 10 puan üzerinden 8,9 puana ulaşmıştır. Hala severek izlenen bu yapım, farklı senaryosu ve eğlenceli teması ile dikkat çekiyor. En uzun soluklu diziler arasında yer alan bu yapım 1994 ve 2004 arasında yayınlanmıştır. Günümüzde DVD bölümleri ile hala izlenen bu eğlenceli dizi bir grup arkadaşın eğlenceli hikayesini konu alıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS