Cihat Aşkın'ın biyografisi, Artık Melekleri Hissetme Vaktidir adıyla çıktı

Cihat Aşkın'ın biyografisi, Artık Melekleri Hissetme Vaktidir adıyla çıktı

Keman virtüozu Cihat Aşkın’ın anı-biyografi kitabı “Artık Melekleri Hissetme Vaktidir” Hilal Doğanay’ın kaleminden Pan Yayıncılık etiketiyle çıktı.

Hayatını müziğe adamış keman virtüozu Cihat Aşkın’ın hayatını anlatan, Ara Güler kapak fotoğrafıyla “Artık Melekleri Hissetme Vaktidir”, Pan Yayıncılık’tan çıktı. Hilal Doğanay’ın kaleme aldığı anı-biyografi kitabı, Aşkın’ın, müziğe olan tutkusunu, azmini, ısrarını, hırsını, inancını anlatırken, hayatına dokunan aşklarını da hayal kırıklıklarını da bir bir dile getiriyor.


İki yazar kanseri yendikleri mücadelelerini anlattı


12 yaşında ilk konserini veren, en zor eserleri daha çocuk yaşta çalmayı başaran Cihat Aşkın, tanıklık ettiği dönemlerden bugüne uzanan müzik yaşamını, samimi bir dille satırlara döküyor.


Kendini sadece müzikle tanımlayan Aşkın, “illaki keman çalacağım” dediğinde henüz 8 yaşında bir çocuk... Üstelik hafız bir babanın oğlu olarak müziğe tutkulu! Bu tutkunun aşka dönüşmesi 12 yaşında sahneye çıktığı gündür.


Türk müziğinin efsanesi İnci Çayırlı'nın anıları yayınlandı


Hocaları tarafından yeteneği fark edilen Cihat Aşkın için uzun bir yolculuk başlar müzik hayatında, bu yolculuk zor ama keyiflidir... Bu yolun sonu bellidir; yurt dışı eğitimlerinin ardından bugün dünyanın hayran olduğu keman virtüozu Cihat Aşkın olur.


Pan Yayıncılık'tan çocuklar için üç yeni kitap


Bugün tüm dünyanın tanıdığı Aşkın, müzik yolculuğunun yanı sıra özel yaşamının sırlarını da aralıyor kitapta. Bunca zor zamanların, bunca ödenen bedellerin arından “Artık Melekleri Hissetme Vaktidir...” diyor kitap.


Cihat Aşkın, 11 Kasım Çarşamba günü TÜYAP Kitap Fuarı'nda Arkeoloji ve Sanat standında 14:00-17:00 saatleri arasında; 12 Kasım Perşembe saat 15:00-18:00 saatleri arasında da Pan Yayıncılık'ta kitabın yazarı Hilal Doğanay ile birlikte kitabını imzalayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS