Son Dakika

Çift Başlı Kurt destanı var mı? Çift Başlı Kurt hikayesi! Çift Başlı Kurdun Pençesi! Çift Başlı Kurt nedir?

A A

18.01.2022 - 21:41 Son Güncelleme:

Çift başlı kurdun pençesi ortaya çıkıyor. Yeni dizi Destan'ın tanıtımında dikkat çeken ifadeler gündem oldu. Destan dizisinin tanıtımı yayınlandı. Tanıtımdaki çift başlı kurt ifadeleri dikkat çekti. Peki ama çift başlı kurt ne demek?

Çift Başlı Kurt destanı var mı? Çift Başlı Kurt hikayesi! Çift Başlı Kurdun Pençesi! Çift Başlı Kurt nedir?

Çift başlı kurt ne demek? sorusu Destan dizisinin tanıtımıyla gündem oldu. Ebru Şahin'in hayat verdiği karakterin fragmanda çift başlı kurt kız olarak tanımlanması izleyicinin de dikkatini çekti. Peki ama çift başlı kurt ne demek?


Çift başlı kurt hikayesi nedir?

Destan dizisinin tanıtımında şu ifadeler yer aldı: Ben Dağ’ın kızı Akkız! Eksiği tam yapmaya! Köleyi hür kılmaya! Destanımı dağa göğe yazmaya geldim! ‘’Çift başlı kurt gelecek, Türk yurdu dirilecek!

ÇİFT BAŞLI KURT VE PENÇESİ KİMDİR, NEYİ SİMGELİYOR?

Bozdağ Film imzalı ‘Destan’ dizisinin ilk tanıtımı dikkat çekti. Yayınlandıktan kısa süre sonra sosyal medyada Türkiye ve dünya gündemine giren Destan, yüzbinlerce yorum ve yoğun övgü aldı. Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı; senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Selim Bayraktar ve Edip Tepeli üstleniyor.Çift başlı kurt ve pençesi genellikle Ergenekon ve Bozkurt destanlarında yer alır. Kurt simgesi Türklerde önem taşır. Çift başlı kurdun hikayesi önümüzdeki bölümlerde gündem olacak.