Şevval Şirin kimdir? Kanal D Haber Gün Ortası Sunucusu Şevval Şirin kaç yaşında?

Şevval Şirin kimdir? Kanal D Haber Gün Ortası Sunucusu Şevval Şirin kaç yaşında?

Şevval Şirin kimdir? Kanal D Haber Gün Ortası Sunucusu Şevval Şirin kaç yaşında?

Şevval Şirin, Kanal D Haber Gün Ortası'nın yeni spikeri oldu. Yaptığı haberlerle gündeme damga vuran muhabir Şevval Şirin Kanal D Haber Gün Ortası programının sunucu olarak ekranda yer alıyor. Peki ama Şevval Şirin kimdir, kaç yaşında? İşte Kanal D Haber sunucusu Şevval Şirin hakkında bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanal D'nin ''Hafta sonu hayatın ritmi de, siyasetin rengi de farklı. Renklerin hepsini, satır arasındaki ayrıntıyı, sokağın sesini, evdeki hesabı, yaşam telaşını sadece Türkiye'nin değil, dünyanın son 24 saatini gelin bizden dinleyin!'' tanıtımıyla ekrana gelen Hafta Sonu Haberlerinin sunucusu Şevval Şirin oldu. Özel ve gündemin nabzını tutan haberleriyle, Kanal D Haber Gün Ortası ve Hafta Sonu farkını ortaya koyuyor. Peki ama Kanal D Haber'in yeni spikeri Şevval Şirin kimdir?

Şevval Şirin kimdir?

Şevval Şirin 25 yaşındadır. Kanal D’de yayınlanan Hafta Sonu Haberleri’ni 10 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Şevval Şirin sunmaya başladı. Muhabirlik yaptığı dönemde birbirinden önemli haberlere imza atan Şevval Şirin'in yaptığı 'Ünlüler ve Sahte İlaç' haberiyle gündeme damga vurmuştu. 2014'te Aydın Doğan İletişim Lisesi'nden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi Televizyon Gazeteciliği ve Programcılığı bölümüne giren Şevval Şirin, 2013'te CNN Türk'te staj yaptı. 2016'da ise Kanal D'de mesleğe muhabir olarak başlayan Şevval Şirin, yaptığı başarılı haberlerle adını duyurdu.Şevval Şirin 20 Mart 2020 tarihinde Kanal D'de yayınlanan “Ünlüler ve Sahte İlaç” başlıklı haberiyle övgüye değer görüldü. Şevval Şirin ödülünü TGC Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Güldağ'ın elinden aldı.


Şubat 2020'de İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir okuldaki taciz iddialarının ardından velilerin eylem yapmasını görüntüleyen Şirin, polisler tarafından gözaltına alınmıştı. İki kadın polis tarafından edildiğini öne süren ve saatlerce gözaltında bekletilen Şirin, polislerden de şikâyetçi olmuştu.