Teşkilat Hulki kimdir, öldü mü? Nihat Altınkaya diziden ayrılıyor mu?

Teşkilat Hulki kimdir, öldü mü? Nihat Altınkaya diziden ayrılıyor mu?

Teşkilat Hulki kimdir, öldü mü? Nihat Altınkaya diziden ayrılıyor mu?

TRT’nin yeni dizisi Teşkilat oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Birçok insan Teşkilat dizisinde Hulki karakterine hayat veren Nihat Altınkaya’nın kim olduğunu araştırıyor. Peki ama Teşkilat’ın Hulki’si Nihat Altınkaya kimdir, hangi dizilerde oynadı, yaşı kaç, boyu kaç, instagram adresi ne?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki ama Teşkilat Hulki kimdir?

Teşkilat Hulki kimdir?

Nihat Altınkaya karakterini ve diziyi anlatırken ‘’’Karakterim bir ajan, güçlü kuvvetli. Ailesine bağlı, aksiyonu seven. Dizinin vazgeçilmezi diyelim yani… ’’ diyerek anlattı.  

Nihat Altınkaya kimdir?

Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 tarihinde Karabük’te dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı Nihat Alptuğ Altınkaya’dır, aslen Rize’lidir. İlköğretim, ota ve lise eğitimini Karabük'te tamamlamış ardından Karabük Demir Çelik lisesi Voleybol takımı ile Emlak Bankası Spor Kulübünde voleybol oynamıştır.

Özellikle su sporlarına ilgi duyan Nihat Altınkaya, Ayvalık'ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi da olarak çalışmıştır. Daha sonra İstanbul'a taşınmış, buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almıştır. Fenerbahçe Boks Kulübü'nde sporculuk yapan Nihat Altınkaya, oyuncu olmaya karar verdiktan sonra da Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi almıştır.

Nihat Altınkaya, Aralık 2010 tarihinde İmre Altınkaya ile evlendi, Melek (d. 2012 ) ve Ayşe (d. Mayıs 2013) iki kızı vardır. Yüksek Sosyete, Kara Ekmek, Karadayı, Tozlu Yollar, Unutulmaz, Menekşe ile Halil, Dudaktan Kalbe ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde rol alan Nihat Altınkaya, şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Teşkilat dizisinde rol almaktadır. Nihat Altınkaya, 1.88 metre boyunda, 85 kilo ve Terazi burcudur.