magazin haberleri

Türkücü Yusuf Harputlu iki kadına saldırdı

Türkücü Yusuf Harputlu iki kadına saldırdı

1 Ekim 2018 tarihinde eşi Berfin Harputlu ile alışverişe çıkan Türkücü Yusuf Harputlu, mağazada iki kadınla ilk olarak tartıştı; telefonlarını kırdı, iki kadına saldırdı.

Sabah Günaydın'ın haberine göre ünlü türkücü 1 Ekim'de eşiyle gittiği mağazada iki kadınla tartıştı ve iki kadına saldırdı. AVM güvenliği olaya hemen müdahale ettikten sonra saldırıya maruz kalan iki kadın hastanaye götürüldü, çalışanlar ünlü türkücüden şikayetçi oldu.

Olay, 1 Ekim günü meydana geldi. Harputlu, Azeri asıllı eşi Befrin Harputlu'yla bir-likte Alibeyköy'deki İsfanbul Alışveriş Merkezi'ne gitti. AVM içerisindeki bir giyim mağazasına giren Harputlu'nun eşi, mağazada bir pantolon beğendi.

PANTOLON RENGİNDEN BAŞLAYAN TARTIŞMA

Befrin Harputlu'nun beğendiği pantolonun siyah rengi yoktu. Harputlu mağaza çalışanlıyla bu olay nedeniyle tartışmaya başladı. Ünlü türkücü, "Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Yusuf Harputlu'yum" diye bağırıp hakaret içerikli sözler söyleyerek mağaza çalışanı iki kadını yumruklamaya başladı.

Harputlu, çalışanları darp ettikten sonra mağazadaki kıyafetleri ve stantları dağıtıp eşyaları kırdı. Çalışanların da cep telefonlarını duvara fırlattı.

OLAY SONRASI İKİ ÇALIŞAN ŞİKAYETÇİ OLDU

AVM güvenliğinin olaya müdahalesinin ardından iki çalışan hastaneye götürüldü. İki kadın çalışan, başvurdukları devlet hastanesinde tedavi altına alındıktan sonra darp raporuyla birlikte Alibeyköy Polis Merkezi'ne başvurarak Harputlu'dan şikayetçi oldu. Çalışanların ihbarı sonrası Harputlu hakkında soruşturma başlatıldı.

YUSUF HARPUTLU KİMDİR?

Aslen Diyarbakır'lı olan Yusuf Harputlu, 01 Ocak 1981 tarihinde Elazığ'da doğdu. 3 erkek ve 3 kız çocuğuna sahip olan bir ailenin çocuğu olan Yusuf Harputlu, erkek kardeşlerin en küçüğüdür. Eğitim hayatında ilkokulu "Adana Karacaoğlan İlkokulu"nda okudu. Maddi imkansızlıklar nedeniyle "Ömer Refika Halıcılar Ortaokulu"nda 3. sınıfa kadar okuyabildi. Müziğe 11 yaşlarında merak saran Yusuf Harputlu, 3-4 yıl boyunca kendini bu alanda yetiştirmeye başladı. Kısa bir süre sonra ise demo kaset hazırladı.

Yusuf Harputlu'yu çalışmalarında o güne yalnız bırakmayan ağabeyi demo kaseti alıp İstanbul'a geldi ve ilk olarak Mustafa Topaloğlu'na dinletti. Mustafa Topaloğlu genç sanatçı adayındaki farklılığı görüp onu İstanbul'a çağırdı. Ağabeyine "Sen Adana'ya dönebilirsin artık o bizim evladımız gibidir, sizin hiç şüpheniz olmasın" diyerek Yusuf Harputlu'yu alıp evine götürdü. Kaset çalışmaları başlamıştı. Ve 2-3 ay geçmeden Hilmi Topaloğlu'nun oğlunun sünnet düğününde sahneye çıktı. Sahnede ilk olarak Havar adlı türküyü okudu. Hilmi Topaloğlu kaseti kendinin yapacağını söyledi. Yusuf Harputlu ertesi gün Prestij Müziğin sanatçısıydı. "Ahucan" adlı kaset Yusuf Harput'un ilk albümü… Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise "Ormancı".

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS