hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yedi Bela Hüsnü oyuncuları kimdir? Yedi Bela Hüsnü nerede çekildi? Yedi Bela Hüsnü konusu ne?

  Yedi Bela Hüsnü oyuncuları kimdir Yedi Bela Hüsnü nerede çekildi Yedi Bela Hüsnü konusu ne
  expand

  Natuk Baytan yönetmenliğinde çekilen Yedi Bela Hüsnü filminin oyuncuları merak ediliyor. SHOW TV'de yayınlanan Yedi Bela Hüsnü filmi oyuncu kadrosu araştırılıyor. İşte Kemal Sunal, Oya Aydoğan gibi isimlerin yer aldığı Yedi Bela Hüsnü nerede çekilmiştir, konusu ne gibi soruların yanıtları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SHOW TV'de ekrana gelen 'Yedi Bela Hüsnü Filmi'nin hikayesi ve oyuncuları sorgulanıyor. Yedi Bela Hüsnü oyuncuları arasında birbirinden usta isimler yer alıyor. Peki ama Yedi Bela Hüsnü nerede çekildi, oyuncuları kim?

  Yedi Bela Hüsnü konusu nedir?

  Yedi Bela Hüsnü, sevdiği kızın kalbini kazanmak için kabadayı olmaya çalışan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Hüsnü, kalbini mahallenin güzel kızı Hüsniye'ye kaptırır. Ama ne yazık ki hisleri karşılıklı değildir. Genç kızın kalbini kazanmaya çalışan Hüsnü, arkadaşı Cemal'den kendisine yardım etmesini ister. Hüsnü, Cemal'in verdiği taktikleri harfiyen yerine getirse de sonuçta değişen bir şey olmaz. Bu sırada Hüsniye'nin yaşadığı mahallenin tapuları, türlü oyunlarla Malik adındaki bir adama geçmiştir. Malik, mahallede yaşayanlardan kısa sürede evlerini boşaltmalarını isteyince insanlar ne yapacaklarını şaşırır. Herkes yaşananlara karşı çıkabilecek bir babayiğidin çıkmasını beklemektedir. Hüsnü de arkadaşlarının gazıyla hem mahalleliyi yaşadığı sorundan kurtarmak hem de Hüsniye'nin bu sayede kalbini kazanmak için kabadayı olmaya çalışır. Ancak bu durum onun peşine kiralık katilin düşmesine neden olacaktır.

  Yedi Bela Hüsnü oyuncuları

  Yedi Bela Hüsnü oyuncuları arasında Kemal Sunal, Oya Aydoğan, Şevket Altuğ, Al Şen, Nermin Denizci, Atilla Ergün, Belkıs Dilligil, Yaşar Şener gibi isimler yer alıyor.

  Yedi Bela Hüsnü oyuncu kadrosu ve karakterler...

  Kemal Sunal: Yedi Bela Hüsnü
  Oya Aydoğan: Hüsniye
  Şevket Altuğ: Cemal
  Ali Şen: Malik
  Atilla Ergün: Necati
  Nermin Denizci: Fatma
  Belkıs Dilligil: Makbule
  Yaşar Şener: Bakkal Fehmi
  Hakkı Kıvanç: Kahveci Musa
  Ajlan Altuğ: Manav Rasim
  Süheyl Eğriboz: Rüstem
  Ünal Gürel: Karamürselli Deli Hamdi
  Erdoğan Seren: Reşat
  Selahattin Fırat: Suat
  Rıza Pekkutsal: Berber Latif
  Muzaffer Cıvan: Yadigar
  Celal Yonat: Malik'in adamı
  Muhteşem Durukan: Malik'in adamı
  Sönmez Yıkılmaz: Malik'in adamı

  Yedi Bela Hüsnü nerede çekildi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yedi Bela Hüsnü filmi İstanbul'da çekildi. 1982 yılında vizyona giren filmin çekimleri İstanbul'un Levent semtinde çekilmiştir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow