Subaru Forester "e-Boxer hibrit" ile geldi

Subaru Forester "e-Boxer hibrit" ile geldi

Tamamen değişen yeni Subaru Forester,  e-BOXER hibrit versiyonuyla Türkiye’de 389.880 TL'den başlayan lansman fiyatlarıyla satışa sunuldu .

Satışa sunulduğu 1997 yılından bu yana popülerliğini arttırıp uzun yıllar Subaru’nun dünya çapında en çok satan modeli olmayı başaran Forester’ın dünya çapındaki üretim rakamı toplamda 3,9 milyon adede ulaştı. Gelecek teknolojiler için tasarlanmış yeni nesil bir altyapı olan Subaru Global Platform üzerine inşa edilen beşinci nesil Forester, daha sağlam şasi tasarımı, daha dengeli yol tutuşu ve daha pürüzsüz sürüş keyfi sunuyor.Tamamen yenilenen Forester, yeni nesil güç aktarma organları ve Subaru’nun iki temel teknolojisi olan BOXER Motor ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemini (SAWD) birleştiren hibrit özellikli e-BOXER ile birlikte sunuluyor.EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi Yeni Forester’da standart olarak bulunuyor. Güvenlik ön planda


Subaru Arka Araç Tespit Sistemine (SRVD)’ye ek olarak Arka Çarpışma Önleyici Frenleme ve Yan Görüş Kamerası sayesinde güvenlik ve sürüş konforunda üst seviyeye ulaşılıyor.5sürücüye kadar kişisel koltuk pozisyonu, klima, ayna ayarı ve yakıt tüketimi verilerini hafızasına kaydedebilen ve sürüş esnasında sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran Sürücü Dikkat Uyarısı’nı da içeren Yüz Tanıma Teknolojisi Forester’da tüm donanımlarda standart olarak yer alıyor.


3 versiyonla sunuldu


Yeni Global Platform ile bir önceki modele göre uzunluğu ve dingil mesafesi 3 cm, genişliği ise 2 cm büyüyen Forester, yüksek işçilik kalitesine sahip ferah bir iç mekana ve yükleme ağzı genişletilmiş daha kullanışlı bir bagaj bölmesine sahip. 22 cm minimum yerden yüksekliği sayesinde ise arazide maceraya hazır olan araçta X-Mode sistemi de çeşitli hava ve yol koşulları için artık iki kademe seçeneğiyle sunuluyor.Yeni Forester, Türkiye pazarında, e-Xtra, e-Xtreme ve e-Xclusive olmak üzere üç ayrı donanım seviyesiyle Aralık ayında satışa sunulmaya başlandı. Yeni modele ilk olarak sahip olmak isteyenler için Subaru Türkiye Yetkili Satıcıları tarafından Kasım ayından bu yana ön ödemeyle sipariş alınıyordu. Aralık ayı ile birlikte müşteri teslimatları da başladı. Yeni Subaru Forester 2.0i e-BOXER’ın başlangıç paketi olan e-Xtra versiyonu 389.880 TL, e-Xtreme versiyonu 402.270 TL, en üst paket olan e-Xclusive versiyonu ise 436.528 TL anahtar teslim lansman fiyatıyla satışa sunuluyor.


2020'de 600 tane satacak


Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle yeni modelin basın toplantısında şunları söyledi: “Otomobil üreticileri çevre normlarına uyum için önemli bir değişim içinde. Gerçek sürüş verileri ile ölçümlerin yaygınlaşması, yasal sınırların aşılması ile ödenecek cezaların çok yüksek seviyeleri ulaşması gibi etkenler otomobil üreticilerini hibrit ve elektrikli araçlara doğru çok hızlı bir dönüşüme zorluyor. Subaru Avrupa’da e-BOXER hibrit motorlu aracını Aralık ayında satışa sundu, çok yakın bir gelecekte de tamamen elektrikli bir orta sınıf SUV modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Elektrikli motor destekli, benzinli 2 litre Boxer motora sahip tamamen yenilenmiş Subaru Forester modeliniAvrupa ile aynı anda çok rekabetçi bir lansman fiyatıyla pazara sunuyoruz. Forester’ın giriş versiyonu bile çok dolu bir araç, rakiplerimizin opsiyon olarak sunduğu özelliklerin neredeyse tamamını Forester’da standart olarak yer alıyor. Bu anlamda 390 bin TL’lik başlangıç fiyatının çok rekabetçi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim."Gelecek yıl  pazar öngörüsü 


Yeni kasa Forester için müşterilerden önemli talep aldıklarını kaydeden Karagülle 2020'de modelden yaklaşık 600 adet satış öngördüklerini söyledi. Karagülle, " Bayilerimiz Kasım ayından bu yana müşterilerimizin siparişlerini topluyorlar. İlk parti araçlarımızın tamamının müşterisi hazır. Aralık ayının içinde ilk parti araçlarımızın, Ocak ayında ise ikinci parti araçlarımızın teslimatlarını gerçekleştireceğiz. Şubat ayından itibaren ise 2020 model Forester’larımız pazar beklentilerini rahatlıkla karşılayacak adetlerde ulaşmaya başlayacak. 2020 yılında pazarda bir toparlanma bekliyoruz. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarının 2019 yılında 475 bin adetle kapanacağını, 2020 yılında ise 550 binlerin üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz.”dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS