Kaş boyama sırasında asla yapmamanız gereken 6 şey

Kaş boyama sırasında asla yapmamanız gereken 6 şey

Kaş boyama sırasında asla yapmamanız gereken 6 şey

Kaş boyama son derece basit bir bakım rutini ve evde rahatlıkla yapılabilir. Ancak evde kaş boyarken işler bazen ters gidebilir. Kaş boyarken asla yapmamanız gereken 6 şeyi derledik. Kaş boyaları, seyrek kaşların daha gür görünmesini sağlamaya yarıyor. Piyasada her bütçeye uygun kaş boyası bulmak mümkün. Kuaförde kendinizi profesyonellerin eline bırakarak kaşlarınızı boyatabilirsiniz. Tabi kuaföre para harcamak istemiyorsanız evde de rahatlıkla kendi kaşlarınızı boyayabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Evde kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşte kaş boyarken asla yapmamanız gereken 6 şey... 1-

KAŞLARINIZ TEMİZ OLSUN

Kaş boyamadan önce kaşlarınızda herhangi bir ürünün olmaması ve tamamen temiz olması gerekiyor. Herhangi bir cilt bakım ya da kaş ürünü, boyayı sabote edecektir. Bu ürünler boya ile aranızda bir bariyer yaratarak kaşlarınızın boyayı emmesini engeller ve kaş boyanız uzun süre kalıcı olmaz.

CİLDİNİZİ KORUMAYI UNUTMAYIN

Boyama işlemine başlamadan önce vazelinle kaşlarınızın etrafına bir çerçeve çizin. Vazelin, boyanın taşmasını önleyecek ve kaş şeklinizin daha net ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Vazelinin içine Hint yağı ya da Hindistan cevizi yağı eklerseniz, daha katı bir kıvam alır ve dağılmaz.

BRONZLAŞTIRICI SÜRMEYİN

Kaşlarınızı boyamadan 24 saat öncesinde ve sonrasında güneşsiz bronzlaştırıcılardan kullanmayın.

Sahte bronzlaştırıcı kullandıktan sonra kaşlarınızı boyamanız hiçbir işe yaramayacaktır. Kaş boyanızdaki renk ile cildinizdeki boya etkileşime gireceği için kaşlarınızın yeşilimsi bir renk almasına neden olabilir.

KURU TUTUN

Kaşlarınızı boyadıktan sonra yüzünüzü yıkamak için acele etmeyin. Yıkadığınız takdirde kaşlarınızdaki boyanın solmasına yol açarsınız.

Yüzünüzü kaşlarınızı boyamadan önce yıkayın.
Ayrıca kaşlarınızı boyadıktan sonra yüzmeye gitmeyin, tuzlu veya klorlu sudan uzak durun. Bu durum rengin hemen solmasına neden olur. 5-

AŞIRIYA KAÇMAYIN

Hepimizin kendine has bir kaş şekli vardır. Sahip olduğunuz kaş şekli haricinde bir şekil vermeniz pek de iyi görünmeyecektir. Daha fazla boya kullanarak var olan kaşlarınızı daha da kalın göstermeye çalışmayın.

FAZLA BEKLETMEYİN

Kaşlarınızı boyarken mutlaka paketin üzerindeki talimatlara uyun. Kaşlarınızdaki boyanın rengini anlamak için küçük bir bölgedeki boyayı kaldırın ve rengini görün. Ardından bozduğunuz bölgeye yeniden boya sürün.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eğer boyayı kaşlarınızda çok uzun süre beklettiyseniz ve çok koyu bir renk ortaya çıktıysa, yağlı bir makyaj temizleyici ve pamukla ile boyayı çıkarın. Arındırıcı bir şampuanı kaş fırçanıza sürün ve ardından yıkayın.

Bu seçenek işe yaramadıysa, şampuanınıza biraz karbonat ekleyin ve macun haline getirin. Ardından kaşlarınıza sürün. Birkaç dakika bekletip yıkayın. Boya istediğiniz kadar açılana dek bu yöntemi tekrarlayabilirsiniz.