hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adrasan Nerede? Adrasan'a Nasıl Gidilir? Adrasan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Adrasan Nerede Adrasana Nasıl Gidilir Adrasan Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  expand

  Türkiye toprakları tam bir cennet ülkedir. Özellikle üç tarafının denizlerle çevrili olması, orta kuşakta yer alması, dört mevsimin belirgin olarak yaşanması ülkenin her tarafının farklı özelliklere sahip olması bu cennet vatanı güzelliğini herkese göstermektedir. Ülkemizin güney kıyıları ise özellikle yaz aylarında çok yüksek miktarda yerli ve yabancı turist ağırlar. Ülkemizin en önemli güney bölgelerinden bir tanesi ise Adrasan’dır. Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan görenleri hayran bırakacak kadar güzel bir denize, sahile sahiptir. Doğa ile iç içe olmasıyla muhteşem bir bölgedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adrasan Nerede?

  Adrasan Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Denizin mavisi, ormanların yeşili, turuncu portakal ve turunç bahçeleri ile kendine hayran bırakacak güzelliktedir. Antalya saklı cennetleri arasında yer alan Adrasan sit alanı olmasından dolayı devasa otellere ev sahipliği yapmaz. Bu sebeple sahili oldukça sakin ve güzeldir.

  Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir mahallede olan Adrasan; Muğla Antalya arasındaki bir bölgede, Antalya’ya yaklaşık 95 kilometre uzaklıkta yer alır.

  Adrasan'a Nasıl Gidilir?

  Adrasan’a gitmek için birçok farklı ulaşım yöntemleri kullanılabilir. Antalya merkeze gelinlikten sonra Kemer- Kumluca istikametine doğru gidilerek Adrasan’a ulaşılabilir.

  Antalya'ya havayoluyla gelmek isteyen kişiler için ise Antalya havalimanında gelinerek 104 kilometre uzaklıktaki Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Dünyanın birçok bölgesinde Antalya'ya uçaklar bulunur. Buradan sonra kişiler önce Kumluca’ya daha sonra Adrasan tarafına giden dolmuşlara binerek ulaşabilir. Antalya Havalimanı'ndan tramvay, havaş veya belediye otobüsleri ile Antalya otogarına oluştur. 30 dakikalık aralıklarla Kumluca üzerinden adresin ulaşmak mümkündür.

  Adrasan'a Antalya'dan otobüsle ulaşmak için ise Antalya otogarında indikten sonra ilçeler terminalinden Kumluca minibüslerine binilir ve buradan Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Özel araçla Adrasan’a gitmek isteyen kişiler için ise Kaş- Adrasan arası 109 kilometre; yaklaşık 2 saat sürmektedir. Muğla yönünden Adrasan’a gelmek isteyen kişiler için ise Fethiye Adrasan arası üç buçuk saat sürmektedir. İzmir- Adrasan arası 511 kilometre, Ankara- Adrasan arası 570 kilometredir. İstanbul-Adrasan arası 730 kilometredir ve 9 saat sürmektedir.

  Adrasan’da Yapılabilecek Aktiviteler

  Adrasan ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Adrasan sit alanı bölgesi olduğu için büyük otellerin bulunmadığı bir bölgedir. Bu sebeple sahili muhteşem görüntülere sebep olur. Bölgede daha çok Bungalov tarzı evler ve apart oteller bulunmaktadır. Bölge civarında kamp yapmak da mümkündür.

  Antalya Adrasan yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki; Olympos Antik Kenti, Çıralı, Yanartaş da Adrasan’a gelindiğinde yapılabilecek diğer etkinliklerdir. Paselis Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti de Adrasan’a gelecek kişilerin ziyaret edebileceği diğer alanlardır.

  Muhteşem doğası ve muhteşem denizi ile görenleri kendine hayran bırakan Adrasan dağ yürüyüşü ve serbest tırmanış gibi doğa sporları yapmak için oldukça uygundur. Sörf ve su kayağı aktivitelere yapılabilir. Dalış için oldukça uygun olan Adrasan su altı sporlarına düşkün olanlar için de güzel bir alternatiftir.

  Antalya İle İlgili Bilgiler

  Adrasan tarih öncesi çağlara kadar uzanan bir bölgedir. Bölge Akdeniz'in önemli antik kentlerinden Patar, Çıralı, Olimpos gibi antik bölgelere yakındır. Avantajlı bir konuma olan Adrasan sahili hem tatil yapmak isteyenler hem de çevreyi gezmek isteyenler için oldukça uygun bir aladır. Bölgede muhteşem koylara tekne turları düzenlenir. Bu turlar sayesinde kişiler istedikleri tura katılarak birbirinden eşsiz koyları görebilir.

  Adrasan Konaklama

  Adrasan bölgesi büyük otellerin bulunmadığı bir bölgedir. Uygun kamp alanları Adrasan ve civarında bulunur. Bungolov tarzı evler, küçük apart ve pansiyonlar, küçük oteller konaklama için yer almaktadır.

  Doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyen kişiler için hem çevresindeki antik bölgeler, hem denizi ve koyları açısından oldukça güzel bir bölgedir. Uzun süren yaz sezonu Adrasan’a Nisan ayından Kasım ayına kadar gidebilme imkanı sağlar. Bu sebeple özellikle yaz sezonunu kaçıran kişiler için Adrasan avantajlı bir tatil beldesi olarak karşımıza çıkar.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow