Apple, kablosuz şarj işini ciddiye alıyor

Apple, kablosuz şarj işini ciddiye alıyor

Apple, kablosuz şarj işini ciddiye alıyor

Apple, bu sene satışa sunacağı yeni iPhone modeli ile ilk defa deneyeceği kablosuz şarj olayını ciddiye alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Apple, bu sene iPhone’un 10. Yılına özel Premium özelliklerle donatılmış yeni bir tasarım anlayışıyla kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor.

Yeni iPhone modelinde değişen tek şey elbette tasarım olmayacak. Tasarımla birlikte telefonun sahip olduğu teknik ve ekstra özelliklerde de önemli bir gelişme sağlanacak. Bu özelliklerden en çok merak edilenlerden birisi de kablosuz şarj özelliği.

Aslında pek çok firma kablosuz şarj özelliğine geçeli 2-3 sene oluyor. Yani Apple’ın bu konuda biraz geç kaldığını söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. İşte bu yüzden Cupertino merkezli şirketin, piyasadaki kablosuz şarj sistemlerinden çok daha üstün olan yeni bir teknolojiyi kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Bu konu hakkında daha önceden ortaya atılan söylentilerde, Apple’ın kablosuz şarj cihazının, belli bir mesafe çerçevesinde telefonu uzaktan da şarj edebileceği iddia ediliyordu. Tabi ki bu teknolojinin varlığını kanıtlayan somut bir delil ortaya konamadı.

Amerikalı şirketin kablosuz şarj konusundaki çalışmalarını öven Powermat CEO’su Elad Dubzinski bazı açıklamalarda bulundu. Kablosuz şarj sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Powermat’in CEO’su, Apple’ın 2017 itibariyle kablosuz şarjı telefonlarında standarta dönüştüreceğini iddia etti.

Bu kısaca şu anlama geliyor. Apple’ın 2017’de satışa sunacağı iPhone 7s ve 7s Plus modellerinde de kablosuz şarj özelliği bulunacak. Tabi ki bu durumun da şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunu hatırlatalım.