Galaxy sahipleri Play Store’a bağımlı değiller

Galaxy sahipleri Play Store’a bağımlı değiller

Play Store‘a büyük bir alternatif olan Galaxy Store, bugün Google dopingi ile gücüne güç kattı.

Samsung, Galaxy telefonlarına uygulama ve tema yüklemek için geçtiğimiz yıllarda Galaxy Store’u kullanıma sunmuştu. İlk etapta Samsung’un kendi uygulamalarının yer aldığı bu mağazaya yıllar içerisinde 3. parti geliştiricilerin de uygulamaları eklenmişti. Google uygulamaları artık Samsung Galaxy Store üzerinden indirilebiliyor.


Gmail, Haritalar, Çeviri, Keep, Duo ve Görevler gibi Google’ın bir çok uygulaması Galaxy Store’daki yerini aldı. Huawei’nin AppGallery mağazasının duyurulduğu bugünlerde, Google cephesinden böyle bir hamle gelmesi oldukça ironik oldu diyebiliriz. Çünkü bildiğiniz gibi Huawei modellerinde Google Servisleri olmadığı gibi AppGallery’de de Google’ın kendi uygulamaları yer alamıyor.


Google’ın Galaxy Store için neden böyle bir hamle yaptığı ise henüz bilinmiyor. Android 11 ile sistem güncellemelerini bile Play Store‘a taşımak isteyen Google, politikalarında yenilik yapmış olabilir. Galaxy Store öyle ahım şahım kullanıcıya sahip değil. Bu yüzden uygulamalar daha fazla indirilsin diye böyle bir hamle de yapılmış olamaz.


Muhtemelen Galaxy S20 ile Google ile el sıkışan Samsung’a bir jest yapılmak istendi ve Google’ın uygulamaları Galaxy Store’a bu sebepten dolayı eklendi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS