Google şaka sezonunu açtı

Google şaka sezonunu açtı

Son yıllarda Google 1 Nisan’a özgü şakalarla dikkat çekiyor. Daha önceki yıllarda firma, bir sayfa hazırlayıp bu sayfayı ziyaret eden kullanıcıların, telefonlarını koklaması gerektiğini, cihazların bir koku yaydığı ile ilgili bir şaka yapmıştı. Bu sefer yapılan şaka ise daha iğneleyici.

Önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Google I/O 2016 etkinliğinde, yeni Android sürümü duyurulacak. Android 7.0 N olarak adlandırılan bu sürüm, duyurulduktan kısa bir süre sonra ise Nexus cihazlar için dağıtılmaya başlanacak. Diğer taraftan üreticilerin büyük bir kısmı halen Android 6.0 Marshmallow güncellemesini bile yayınlamadı. Bu denli bir gecikme Google’ın dikkatini çekti.


Google, güncellemeler konusunda üreticilere bir yaptırımda bulunmuyor. Ancak geciken güncellemeler Android işletim sisteminin genel prestiji için kötü bir ön yargı oluşturuyor. İşte Google bu duruma dikkat çekti.


nexus-space


Google Nexus Space


Android geliştirici sayfasında bir Google çalışanı olan Alex Scott, ilginç bir paylaşımda bulundu. Scott, 1 Nisan 2029 tarihinden bir gönderi paylaştı. Paylaştığı gönderide Nexus Space olarak adlandırdığı bir cihaz kullandığını iddia etti. Bu cihazın “Nexus16” olarak adlandırıldığını vurguladı. Telefonun özellikleri şöyle;


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi  • 3000 x 2000 piksel ekran çözünürlüğü

  • 7.2 inç ekran büyüklüğü ve 500 DPI ekran keskinliği

  • 128-bit işlemci ve 128 GB RAM


Şaka ise oldukça iğneleyici. Alex Scott 2029 yılında kullandığı Nexus Space isimli cihazında halen Marshmallow işletim sisteminin yüklü olduğunu söylüyor. Halen güncelleme yayınlamamış firmalar için bu son derece iğneleyici bir yaklaşım. Nexus Space ise şakaya göre yukarıdaki gibi görünüyormuş.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS