Microsoft durumdan memnun

Microsoft durumdan memnun

Windows sürümü yükseltmeyi sunan Microsoft, son durumdan memnun gözüküyor. İlk 24 saat içerisinde 14 milyon kişiye ulaşan Windows 10, 1 ay sonunda tam 75 milyon kullanıcı tarafından kuruldu.

Microsoft Windows pazarlama müdürü olarak görev yapan Yusuf Mehdi tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bu bilgiler ışığında bazı diğer istatistikler de paylaşıldı. İlk olarak Windows 10’un, Windows 8’e göre ilk 1 ay için 2 kat daha hızlı yayıldığını söyleyen Mehdi, kullanıcılardan olumlu dönüşler aldığını belirtti. Windows 8’in ilk 6 ayda 100 milyon kişiye ulaşmasından sonra Windows 10’un ilk ayda 75 milyonu devirmesi önemli bir başarı. Diğer yandan Windows Store yani uygulama marketinin de eskisine oranla 8 kat daha aktif kullanıldığı Twitter üzerinde paylaşıldı.


Bir diğer bilgi ise Xbox One tarafından. Windows 10 ile birlikte Xbox One oyun konsoluyla çeşitli etkileşimlerde bulunmak mümkün oldu. Bunlardan bir tanesi de oyun kaydetme özelliği. Yapılan açıklamada son 1 ay içerisinde oyun kaydeden kullanıcıların kaydettikleri toplam video uzunluğunun 122 yılı geçtiği bilgisi paylaşıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS