PS4’te PS2 oyunlar çalışacak

PS4’te PS2 oyunlar çalışacak

Bundan tam 15 sene önce duyurulan Sony’nin efsanevi oyun konsolu PlayStation 2’yi özlediniz mi? Eğer özlediyseniz size müjdeli bir haberimiz var. Sony tarafından gelen bir iddiaya göre firma PlayStation 2’yi tamamen rafa kaldırmış değil. PS2 ve PS4 artık iç içe olacak.

Firmanın güncel oyun konsolu PlayStation 4 üzerinde, PlayStation 2 oyunlarını oynamak mümkün olacak. İlk etapta bir iddia olarak basına sızan bu gelişme daha sonra Sony tarafından doğrulandı. Bu yenilik bir emülatör sayesinde mümkün olacak. Yazılımsal olarak PS4 üzerinde çalışacak olan bu emülatör, online olarak PS4 konsollara indirilebilecek.


Henüz detayları belli olmayan bu durum aslında oldukça tanıdık. Benzer bir durum Xbox 360 ve Xbox One arasında da geçtiğimiz dönemlerde gündeme gelmişti. Satış rakamları olarak Xbox’tan daha başarılı olan Sony, anlaşılan emülatör tarafında da rakibini sıkıştıracak.


Diğer yandan PlayStation 2 oyunlarının gündeme gelmesi artık ancak nostaljik olarak kullanıcıları sevindirebilir. Fakat benzer bir emülatör PS3 ile PS4 arasında geliştirilirse, PS3 sahiplerinin PS4’e geçmesi için önemli bir teşvik olacaktır. Bu gelişmeyi yakından takip etmeye devam edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS