Yeni iPad Pro sınırlı sayıda üretilecek

Yeni iPad Pro sınırlı sayıda üretilecek

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı 10.5 inçlik yeni iPad Pro modelinin sınırlı sayıda üretileceği iddia edildi.

Uzaya kullanılmış roket fırlattılar


Uzun bir süredir Apple’ın yeni iPad modellerini Mart ayı içerisinde düzenleyeceği özel bir etkinlik kapsamında tanıtması bekleniyordu. Fakat bu olmadı. Apple bunun yerine online satış mağazasında gerçekleştirdiği ufak bir güncelleme ile bu sene içerisinde satışa sunulması beklenen 3 yeni iPad modelinden ilkini serbest bıraktı. Peki diğer iPad modeli ve yeni iPad Pro modeli ne zaman satışa sunulacak?


Bu konu hakkında bir açıklamada bulunan IHS analisti Rhoda Alexander, Apple’ın 10.5 inçlik yeni iPad Pro modelini Nisan ayı içerisinde satışa sunacağını iddia etti. Alexander, yeni iPad modellerinin Apple Park kampüsünün açılması ile eş zamanlı olarak satışa sunulacağını belirtti.


Üstelik ünlü analistin konu hakkındaki söylemleri bu kadarla da sınırlı değil. Alexander’a göre Apple, 10.5 inçlik yeni iPad modellerini sınırlı bir sayıda üretecek. Bu sınırlı sayının öncelikli olarak Amerika’da satışa sunulacağı de sızdırılan bilgiler arasında. Yeni iPad Pro’nun Avrupa’ya gelmesi ise İlkbahar’ın sonlarına doğru gerçekleşecek.


Açıkçası artık tablet piyasasının eskisi kadar hareketli olmadığı son derece aşikar. Firmaların kurumsal bazda yaptıkları toplu alımları hariç tutarsak, tablet piyasasının ilerleyen zamanlarda da eski günlerine dönmesi zor görünüyor. Bu pazarın tahmin edilenden çok önce doyuma ulaştığını söylemek mümkün. Görünen o ki, üreticilerin bu pazarı canlı tutabilmek için kullanıcıları heyecanlandıran yeniliklere yönelmeleri gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS