ABD Adana Konsolosu: "Teksaslıyım, Adana'da Teksas gibi"

ABD Adana Konsolosu: "Teksaslıyım, Adana'da Teksas gibi"

ABD'nin Adana Konsolosu John Espinoza, "Ben Teksaslıyım. Bence Adana, Teksas gibi" dedi. Espinoza, gündeme ilişkin de Türkiye'de herkesin barış istediğini ve çözüm sürecinin devam edeceğini, "7 Haziran seçimlerinde her şeyin olabileceğini" de söyledi.

Konsolos Espinoza, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla konutunda gazetecilerle buluştu. Basın mensuplarına resepsiyon veren Espinoza, Adana'daki 3 yıllık görev süresinin 22 Temmuz'da sona ereceğini hatırlattı. ABD'ye dönüp 1 yıl Dışişleri Bakanlığı'nda çalışacağını anlatan Espinoza, "Ben Teksas'lıyım. Bence Adana, Teksas gibi. Adana'yı, kebabını ve misafirperverliğini çok özleyeceğim. Türkiye'yi çok seviyorum. Burayla ilgili kitap da yazacağım" dedi.


ABD'li Başkonsolos, Türk genciyle evleniyor


"Seçimlerde her şey olabilir"


Basın özgürlüğünün öneminden söz eden John Espinoza, gazetecilerin çeşitli sorularına da şöyle yanıt verdi:


"Gazeteciler bizim için de çok önemli. Bazen benim hakkımda çok iyi şeyler yazmıyorsunuz ama gazetecilerin demokrasi için yeri çok önemli. Biliyorsunuz diplomatik bir misyon olarak birçok kişiyle konuşuyoruz. Birçok hükümet görevlisi ve gazeteciyle ilişkilerimiz var ve bütün görüşmeler diplomatik iş kapsamında oluyor. Casusluk bağlamında söylenenler ve yazılanlar tamamen asılsızdır. Büyükelçimiz John Bass bunu zaten açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde bence her şey olabilir. Yakından izliyorum. Türkiye'de çok ilginç bir dönem var ama bir tahminde bulunamıyorum. Biz çözüm sürecini çok destekliyoruz. Herkes için süreçte çok umut var. Bu bölgede herkes barış istiyor. Şimdi belki yavaş devam ediyor ama bence devam edecek."


ABD Genelkurmay Başkanı Türkiye'nin önerisine 'mantıksız' dedi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS