hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adnan Oktar örgütünün 2 numaralı ismi kaçtı

  Adnan Oktar örgütünün 2 numaralı ismi kaçtı
  expand

  Adnan Oktar örgütünün 2 numaralı ismi Tarkan Yavaş’ın operasyon sırasında kaçtığı ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon kapsamında, örgütün iki numaralı ismi olan Tarkan Yavaş'ın kaçtığı belirlendi.

  Detaylarıyla Adnan Hoca operasyonu

  Sabah'ın haberine göre; Bilim Araştırma Vakfı'nın eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyor. Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenildi.

  Oktar Babuna da gözaltına alındı

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda Oktar dahil 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Adnan Oktar ve grubuna yönelik suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve küçük çocuklara taciz yer alıyor. 

  Tarkan Yavaş kimdir?

  30 yıldan bu yana Adnan Oktar’ın arkadaş grubu içerisinde yer alan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Tarkan Yavaş, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yapmış. Adnan Oktar’ın sağ kolu olarak gösterilen Tarkan Yavaş, onun yerine bir çok konferansta yer aldı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında aktif olan Tarkan Yavaş'ın Adnan Oktar'ın tüm sırlarına vakıf olduğu söyleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow